Verslo pozicija

2021.10.28 11:02

Gediminas Vachteris. Pinigų plovimo prevencija Lietuvoje: džiaukimės pažanga, bet neignoruokime kliūčių

Gediminas Vachteris, „Gurupay“ pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos atitikties vadovas2021.10.28 11:02

Pinigų plovimo prevencijos (angl. Anti-Money Laundering) tema jau kurį laiką kelia vis naujus iššūkius – „šešėlinio“ pasaulio atstovai tobulina savo schemas ir technologijas, o pinigų plovimo prevencijos (AML) specialistai ieško efektyviausių apsaugos bei rizikos kontrolės būdų.

Akivaizdu, kad kovoje su neteisėta veikla laimi tas, kuris daugiau investuoja į technologijas bei specialistus. Ir nors Lietuva, AML specialistų rengimo bei bendro šios srities augimo klausimu jau daro akivaizdžią pažangą, vis dar matomos kliūtys primena – niekada negalima džiaugtis per anksti.

Saugumo didinimu Lietuvoje vienodai suinteresuoti tiek bankai, tiek itin greitai kartu su „FinTech“ sritimi augančios elektroninių pinigų įstaigos (EMI). Bet jų nereikia tapatinti, nes tradicinių bankų ir EMI darbas šia tema skiriasi.

Konservatyvumu pasižyminčiuose bankuose saugumo didinimas apriboja naujų verslų, veiklų galimybes. Tuo tarpu „FinTech“ įmonės, turėdamos pažangias technologijas ir efektyviau valdydamos rizikos faktorius yra kiek atviresnės įvairioms industrijoms bei jų idėjoms. Tai lemia didesnį įvairių sektorių, sričių augimą ir naujų atsiradimą.

Tačiau nesvarbu, ar tai būtų tradicinis bankas, ar itin moderni „FinTech“ įmonė. Sėkmingo AML augimo pagrindinis variklis yra būtent šios srities specialistai. Be jų indėlio, apie AML, ko gero, kalbėtume tik kaip apie menkavertį ir beveik nepažįstamą dalyką.

Dar ne taip seniai Lietuvos žiniasklaidoje buvo kalbama apie didelį AML specialistų Lietuvoje stygių bei tai, kad jų neruošia aukštosios mokyklos. Todėl įmonėms tenka įdėti labai daug pastangų siekiant apmokyti pačioms. O kaip yra dabar?

Jei pažvelgtume į darbo skelbimus, tai akivaizdu, kad AML specialistų ir toliau trūksta, nes paklausa iki šiol didesnė, nei pasiūla. Situaciją dėl specialistų trūkumo puikiai atspindi Lietuvos statistikos departamento duomenys, kurie rodo, jog pagal laisvų darbo vietų lygį finansų ir draudimo sektorius, kuriame dirba AML specialistai, yra vienas iš lyderių visoje Lietuvoje. Antrąjį 2021 m. ketvirtį laisvų darbo vietų lygis šiame sektoriuje siekė 3,3 proc. ir atsiliko tik nuo viešojo valdymo ir gynybos sektoriaus (3,4 proc.).

Tačiau AML specialistų kvalifikacija ir branda per pastaruosius keletą metų gerokai išaugo, kadangi atsirado naujų priemonių juos auginti - dažnėjantys vidiniai mokymai bei pavasarį pradėjęs veikti kompetencijų centras. Pastarojo nauda siekiant ugdyti AML specialistų kompetencijas - akivaizdi, kadangi vienas pagrindinių tikslų yra stiprinti viešojo ir privačiojo sektorių subjektų darbuotojų kompetenciją AML srityje, organizuoti mokymus, seminarus, konferencijas ir kitus renginius.

Kaip sakoma, Roma nebuvo pastatyta per vieną naktį. Todėl ir tikėtis, kad AML sritis taip greitai Lietuvoje pasieks tobulybę būtų naivu. Tad kol siekiame tobulybės ir džiaugiamės pasiekimais, nepamirškime ir vis dar nepaslepiamų trikdžių. O jų, norint sėkmingai žengti į priekį, ignoruoti nedera.

Šiuo metu Lietuvoje trūksta aiškesnio ir labiau sutelkto informacijos reguliavimo, kad rekomendacijos, įstatymai, liečiantys AML, būtų vienoje vietoje ir jas galima būtų paprasčiau suprasti. Taip pat trūksta ir sklandesnio bei automatizuoto informacijos, skirtos reguliatoriui ir teisėsaugos institucijoms, perdavimo. Ypač vykstant įtartinoms operacijoms.

Tikėtina, kad tai spręsti padės AML kompetencijų centras, kuriantis specialią informacijos apsikeitimo platformą. Bet rezultatų dar teks palaukti, tad ir kalbėti apie išspręstas problemas dar anksti.

Trikdžių galima įvardinti ir kur kas daugiau, tačiau galvojant apie AML pažangą Lietuvoje, labiau norisi akcentuoti ne juos. Kadaise vienas iš JAV prezidentų Theodore‘as Rooseveltas yra sakęs – patikėkite, kad galite ir jūs jau pusiaukelėje. Tad kalbant apie situaciją mūsų šalyje, to tikėjimo matyti vis daugiau.

Ko reikia, kad prasidėjęs progresas leistų pamiršti trikdžius bei būtų dar spartesnis? Išnaudojant įvairius mokymus bei kompetencijų centro funkcijas tęsti sėkmingą kompetetingų specialistų ugdymą, o šios srities naujokams dar aiškiau parodyti, kokia AML nauda yra tiek jiems patiems, tiek visoms finansų įstaigoms.

Vienas AML darbuotojas niekada nesusidoros su iššūkiais ir užduotimis taip sklandžiai, net jei įmonė naudojasi pažangiomis technologijomis. Kiekvienas AML darbuotojas turi aiškias, jam priskirtas procedūras, atsižvelgiant į jo stipriąsias puses.

Tad nors ir dabar, nepaisant kliūčių, sugebame AML srityje žengti į priekį, dar labiau augsime tuomet, kai darysime tai, ką per silpnai darėme anksčiau: investuosime pakankamai laiko ir žinių į aplinkos kūrimą, kuri leidžia ugdyti įvairiapuses, kritiškai mąstančias ir veržlias asmenybes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt