Verslo pozicija

2021.10.04 10:31

Monika Lenčickaitė. Nebeįperkantiems būsto geresnių laikų verta laukti pradinį įnašą investavus

Monika Lenčickaitė, sutelktinio finansavo platformos „Profitus“ marketingo vadovė2021.10.04 10:31

Būsto kainoms nenustojant augti, ne vienam tenka arba nukelti planus įsigyti nuosavą būstą, arba papildomai taupyti pradiniam įnašui. Investavimo ekspertai pataria – laukiant palankesnių sąlygų nuosavam būstui, šiuo metu turimą pradinį įnašą naudinga investuoti. Tai santaupas ne tik apsaugotų nuo infliacijos, bet ir paaugintų.

Sukauptas pradinis įnašas gali tapti puikia investicijų pradžia. Kad ir į tą patį nekilnojamąjį turtą (NT). Šiuo metu paprasta į jį investuoti neperkant paties turto. O kylančios NT kainos investuotojams sukuria naujas galimybes, siūlo grąžą, kuri ne tik kompensuoja augančią infliaciją, bet ir leidžia uždirbti. Taip turimas pradinis įnašas ne tik nenukentėtų nuo infliacijos, jis netgi galėtų paaugti.

Tai, kad dalis žmonių atsisako planų pirkti NT, rodo ir vis augantis santaupų kiekis, šiuo metu Lietuvos bankuose laikoma beveik 19 milijardų eurų!

Taip, yra ir daugiau priežasčių, dėl ko auga sukauptų pinigų kiekis. Tačiau kalbant su naujais investuotojais mūsų platformoje, girdime, kad jie tiesiog dabar nenori pirkti NT, nori palaukti ir įsitikinti, ar kainos tokios išsilaikys, ar vis tik po 1-2 metų kai kuriuose segmentuose sumažės.

Kita priežastis atidėti būsto pirkimą – dalinis pasiūlos sumažėjimas. Kai kuriems vystytojams dėl augančių medžiagų kainų bei darbuotojų trūkumo teko pristabdyti statybas. Taip pat praėjusią vasarą buvo išskirtinis NT pirkimas, jis gerokai sumažino pasirinkimą, o nauji projektai nerealizuojami per mėnesį ar tris.

Infliacija, kaip matome, šiais metais pasiekė tokias aukštumas, kokių senokai nebuvo. Todėl bet kuri sukaupta suma jau po metų bus keliais procentais mažesnė. Kiekvienas, dirbantis su investicijomis, pritars – laikyti pinigus stalčiuje, ar net ir banke šiuo metu nėra geriausia išeitis. Sumaniai investuojant galima uždirbti daugiau nei auga infliacija. Tai naudinga ir tiems, kam dar šiek tiek trūksta iki reikiamo pradinio įnašo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt