Verslo pozicija

2021.08.04 14:07

Viktorija Tauraitė. Ar verta pereiti prie keturių darbo dienų savaitės?

Viktorija Tauraitė, Vytauto Didžiojo universiteto ekonomikos doktorantė2021.08.04 14:07

Diskusijos apie keturių darbo dienų savaitę Lietuvoje yra vis dažnesnės. Neretai yra akcentuojami tokie aspektai, kaip didesnis darbo produktyvumas, geresnė darbuotojų sveikata, mažėjantis nedarbo lygis ir kt.

Siekiant objektyviai įvertinti galimą tokio pokyčio naudą, verta sutelkti dėmesį į tarptautinius pavyzdžius (eiliškumas pateikiamas atsitiktine tvarka):

Islandija (aukštų pajamų šalis): keturių darbo dienų savaitės eksperimentas buvo sėkmingas. Eksperimentai vyko 2015–2019 m. Eksperimentuose dalyvavo įvairių sričių darbuotojai, specialistai (pvz., socialinių paslaugų specialistai, ligoninės personalas, ikimokyklinio ugdymo darbuotojai ir kt.). Bendrai eksperimentuose sudalyvavo apie 1 proc. populiacijos. Darbo užmokestis nepasikeitė, lyginant su penkių darbo dienų savaitės darbo užmokesčiu. Pagrindiniai rezultatai: dažniausiai produktyvumas nepakito arba padidėjo.

Naujoji Zelandija (aukštų pajamų šalis): 2018 m. atliktas keturių darbo dienų eksperimentas, kai darbo užmokestis liko nepakitęs, lyginant su penkių darbo dienų savaite. Pagrindiniai rezultatai: darbuotojų produktyvumas išaugo 20 proc., o 45 proc. pagerėjo darbuotojų darbo ir asmeninio gyvenimo balansas.

Danija (aukštų pajamų šalis): keturių darbo dienų savaitės eksperimentas taikytas savivaldybės darbuotojams. Darbuotojai dirbo pagal individualų darbo grafiką ir buvo užtikrintas sklandus paslaugų teikimas interesantams. Pagrindiniai rezultatai: papildomas laisvadienis darbuotojus veikė kaip puiki motyvacinė priemonė. Nors darbo krūvis nesumažėjo, tačiau padidėjo darbo efektyvumas. Pagerėjo darbuotojų darbo ir asmeninio gyvenimo balansas, sumažėjo patiriamo streso lygis, pagerėjo sveikata.

Japonija (aukštų pajamų šalis): atliktas keturių darbo dienų savaitės eksperimentas, kai darbuotojai gavo įprastą darbo užmokestį už penkias darbo dienas. Pagrindiniai rezultatai: darbo produktyvumas padidėjo 40 proc. Pastebima ir finansinė nauda darbdaviui: elektros sąnaudos darbovietėje sumažėjo apytiksliai 23 proc.

Šiuo metu keturių darbo dienų savaitės eksperimentai taip pat yra atliekami ir Ispanijoje.

Taigi matoma, jog pažangesniu keliu, siekiant didinti asmeniniam gyvenimui skiriamą laiką, trumpinant darbui skiriamą laiką, dažnai pradeda keliauti aukštų pajamų kategorijai priskiriamos šalys. Vis dėlto, nepriklausomai nuo šalies, kurioje buvo vykdomas keturių darbo dienų savaitės eksperimentas, rezultatai gaunami tie patys: padidėja darbo produktyvumas, o papildomas laisvadienis teigiamai veikia darbuotojus. Naudą galima įžvelgti ne tik darbuotojų, bet ir darbdavių lygmenyje, sumažėjant kintamiems biurų išlaikymo kaštams.

Taigi, ar Lietuva išdrįs žengti šiuo pažangiu keliu ir nacionaliniu lygmeniu vykdyti keturių darbo dienų savaitės eksperimentą?

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.