Verslo pozicija

2021.05.21 14:53

Goda Petravičienė. Organizacijos biuras – vieta susitikti, pasikrauti teigiamos energijos, o dirbti grįšime į namus?

Goda Petravičienė, „Grand Partners“ vadovė2021.05.21 14:53

Pasaulinė pandemija lėmė pokyčius daugelyje gyvenimo sričių, o bene ryškiausia tendencija, su kuria susidūrėme pastaraisiais metais – veiklų perkėlimas į nuotolinę erdvę

Pasaulinė pandemija lėmė pokyčius daugelyje gyvenimo sričių, o bene ryškiausia tendencija, su kuria susidūrėme pastaraisiais metais – veiklų perkėlimas į nuotolinę erdvę. Ne išimtis ir darbo rinka – atsiradusi galimybė dirbti iš namų daugelį nudžiugino, tačiau ilgainiui galime pajusti ir neigiamas to pasekmes.

Atsiranda „santykių vakuumas“

Jei esate suvirintojas ar santechnikas – tai ne apie jus, nes didelių pokyčių savo darbe tikriausiai nepajutote, tačiau dažnam biuro darbuotojui daug kas pasikeitė kardinaliai. Galimybė dirbti Nidoje, Ispanijoje ar bet kuriame kitame pasaulio kampe skamba patraukliai, o darbas jums patogiu metu gali būti gerokai efektyvesnis nei nuo 8 iki 17 val., tačiau to pasekmės – atsirandantis „santykių vakuumas“.

Ne paslaptis, kad į darbą žmonės eina ne tik tam, kad atliktų jiems paskirtas užduotis. Siekiantys įsidarbinti neretai tikisi pabūti tarp žmonių, socializuotis ar pailsėti nuo buities. Taigi, karantinas atnešė naują tendenciją – jei anksčiau į biurą ėjome dirbti, dabar ten einame pabūti kartu.

Koją pakiša buities darbai

Visgi, tiek darbuotojai, tiek vadovai pamatė, kad dirbant nuotoliniu būdu galima padaryti ne mažiau, o gal netgi ir daugiau, nei būnant biure. Dėl šios priežasties pamažu populiarėja ir keturių dienų darbo savaitė – kai darbuotojas gali savarankiškai susidėlioti savo užduotis, penkių dienų jam gali neprireikti. Tačiau neretai koją pakiša buities darbai.

Fiziškai būnant biure, darbo valandomis atlikti namų ruošos darbus nėra įmanoma, tačiau tai daugeliui atrodo patogu dirbant iš namų. Deja, tuomet darbo laikas gali tęstis ir vakarais ar savaitgaliais, todėl itin svarbu atskirti darbo, poilsio ir namų ruošos laiką. Jūsų tikslas – kuo mažiau blaškytis ir jei pavyksta tai padaryti, galėsite džiaugtis padidėjusiu efektyvumu.

Vadovai pasiskirstę į dvi stovyklas

Visgi, tikėtina, karantinas netruks amžinai, o tuomet reikės spręsti, ką daryti toliau. Jau dabar galime pastebėti, kad įmonės yra pasiskirsčiusios į dvi stovyklas.

Pirmoji – nekantriai laukia galimybės darbuotojus grąžinti į jų darbo vietas ir dirbti įprastai, o antroji planuoja pokyčius. Nors iki pandemijos galimybė bent kartą per savaitę dirbti nuotoliniu būdu dažniau buvo siejama su darbuotojų motyvacija, įprastai taikoma tarptautinėse įmonėse, manau, kad visgi net ir konservatyviai nusiteikusios organizacijos bus priverstos darbuotojams suteikti lankstesnes darbo sąlygas.

Antrajai stovyklai priklausančios įmonės grąžinti darbuotojus į jų darbo vietas nesiekia, tačiau supranta didėjantį bendravimo klausimo aktualumą. Pradedama svarstyti, jog biuras gali tapti vieta susitikti, pasikrauti teigiamos energijos ir grįžti dirbti į namus. Galbūt atsiras ir sutartinė biuro diena, kai susirenka visi darbuotojai?

Nauda – ir įmonės finansams

Tiesa, darbas nuotoliniu būdu naudingas ne tik darbuotojams, kurie turi galimybę planuoti savo laiką, bet ir įmonės finansams. Kyla klausimas, kiek nepagrįstų biuro išlaidų galima atsisakyti, kai darbuotojai patys pasirenka savo darbo vietą. Netgi pradedama svarstyti, ar biuras išvis yra reikalingas, jei galime kartais pasimatyti viešbučio konferencijų salėje ar net teatre? Tikiu, jog idėja biuro išlaidoms skirtus pinigus panaudoti išradingiau, ilgainiui tikrai sulauks vis didesnio susidomėjimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt