Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Vaikų literatūrai siūloma numatyti lengvatinį 5 proc. PVM tarifą

ELTA 2015.09.08 13:45

Siūloma vaikų literatūrai numatyti lengvatinį 5 procentų PVM tarifą.

Siūloma vaikų literatūrai numatyti lengvatinį 5 procentų PVM tarifą.

Tokį Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimo projektą ketvirtadienį Seimui pateikė Seimo narė liberalė Dalia Teišerskytė.

Pasak jos, projekto rengimą paskatino knygų perkamumo ir skaitymo Lietuvoje mažėjimas (ypač tarp vaikų ir paauglių).

„Įvertinus knygų ir skaitymo švietėjišką vertę, poveikį kultūrinei ir socialinei aplinkai bei įtaką visuomenės tobulėjimui ir dvasingumo bei kultūros ugdymui, įstatymo projektu siūloma vaikų literatūrai numatyti lengvatinį 5 procentų PVM tarifą“, – teigia parlamentarė.

Jos nuomone, biudžeto praradimus dėl PVM tarifo mažinimo kompensuotų dėl sumažėjusios kainos padidėjęs skaitytojų skaičius.

Šiuo metu įstatymas numato, kad knygoms ir neperiodiniams informaciniams leidiniams (įskaitant vadovėlius, pratybų sąsiuvinius, enciklopedijas, žodynus, žinynus, informacines brošiūras, nuotraukų ir reprodukcijų albumus, vaikiškas knygeles su paveikslėliais, piešimo ir spalvinimo knygeles, spausdintas ar rankraštines natas, žemėlapius, schemas ir brėžinius, išskyrus kalendorius, užrašų knygeles ir kitus panašaus pobūdžio spaudinius) taikomas lengvatinis 9 proc. PVM tarifas.

Ketvirtadienį Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisa sulaukė Seimo pritarimo, ją palaikė 36 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš, 13 parlamentarų susilaikė. Seimas taip pat paprašė Vyriausybės išvados šiuo klausimu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi