Verslas

2019.04.09 09:59

Šapoka: objektyvios informacijos, kad „Swedbank“ galėtų palikti Baltijos šalis, nėra

Ieva Vidūnaitė, Kornelija Mykolaitytė, ELTA, LRT.lt2019.04.09 09:59

Objektyvios informacijos, kad „Swedbank“ galėtų trauktis iš Baltijos šalių, nėra, tačiau investuotojai vertina situaciją ir kelia klausimus, sako finansų ministras Vilius Šapoka. 

„Kalbant apie „Swedbank, ar bet kuriuos kitus rinkos dalyvius, visuomet investuotojai vertina situaciją. Šiuo metu tas fonas, reputacinė situacija, kai pasikeitė „Swedbank“ vadovybė, (reiškia, kad. – ELTA) investuotojai kelia klausimus, kad kažką reikia daryti kitaip.

Ar yra teorinių pasvarstymų, ar jų nėra, tokios informacijos aš neturiu, ir reikėtų teirautis paties banko“, – žurnalistams antradienį sakė V. Šapoka.

Jis taip pat sakė abejojantis, kad pastaruoju metu suaktyvėjusios diskusijos apie finansų sektorių gali būti lemiamas veiksnys investuotojams priimant sprendimus.

„Kalbant apie finansų sektoriaus investicijas, žinoma, kad lemia daug veiksnių: rinkos dydis, mokestinė aplinka, verslo aplinka, politinis stabilumas. Tie veiksniai, žinoma, egzistuoja. Ar priešrinkiminiu laikotarpiu karštėjančios emocijos yra lemiantis veiksnys, aš abejočiau, bet investuotojai situaciją stebi“, – komentavo finansų ministras.

V. Šapoka antradienį dalyvavo Seimo liberalų sąjūdžio frakcijos posėdyje, kur sulaukė frakcijos seniūnės Viktorijos Čmilytės-Nielsen klausimo, ar jis matantis rizikų, kad „Swedbank“ galėtų trauktis iš Baltijos šalių.

Šapoka: dėl „Revolut“ galima dar kartą kreiptis 

Pakartotinis kreipimasis į Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisiją dėl Jungtinės Karalystės startuolio „Revolut“ patikrinimo yra normalus žingsnis, jeigu yra gauta naujos informacijos, sako V. Šapoka.

„Aš manau, kad galima kreiptis, jeigu yra naujos informacijos, nes finansų pasaulyje yra normalu, kai įvertinamos sąlygos ne tik tada, kai yra gaunama licencija, bet kai patikra yra vykdoma nuolat“, – antradienį „Žinių radijo laidoje „Pozicija“ sakė ministras.

Todėl, pasak jo, jeigu atsirastų kažkokia informacija, kuri trukdytų atlikti priežiūrą, nebūtų galima įžvelgti problemos, „jeigu priežiūros institucija priimtų kitokį sprendimą“.

„Mūsų Lietuvos institucijomis aš visiškai pasitikiu“, – sakė V. Šapoka.

Jo teigimu, jeigu atsiras kažkokia rimta informacija, atitinkamos tarnybos savo darbą atliks tinkamai.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.