Naujienų srautas

Verslas2019.04.09 09:07

Kainos didžiuosiuose prekybos centruose: kur pigiausia?

LRT.lt 2019.04.09 09:07

Noras įsigyti kokybiškų prekių už kuo mažesnę kainą – kone kiekvieno pirkėjo siekiamybė. Didieji šalies prekybos tinklai siūlo itin platų prekių asortimentą, tačiau net ir analogiškų produktų kainos skirtingose prekybos vietose išlieka skirtingos. Kuriuose prekybos centruose pigiausia?

Slapto pirkėjo tyrimų agentūra „SeeNext“ kovo 5 d. atliko tyrimą, kurio metu buvo lyginamos prekių kainos penkiuose skirtinguose prekybos centruose: „Maxima“ (XXX, o Panevėžyje – XX), „Lidl“, „Rimi“ (Hypermarket), IKI bei „Norfa“ (XL). Tyrimas buvo atliktas šių tinklų parduotuvėse, įsikūrusiose penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose.

Šiam tyrimui buvo pasirinktas 30-ies dažno vartojimo prekių krepšelis, kurį sudarė: bananai (1 kg),

pigiausi obuoliai (nuo 55 mm, 1 kg),

pigiausios bulvės (1 kg),

grikių kruopos be maišelių (800 g),

ryžiai be maišelių (800 g),

„Spaghetti“ makaronai (400 g),

saulėgrąžų aliejus (1 l),

baltasis cukrus (1 kg),

pigiausias juodasis šokoladas (40% kakavos, 100 g),

pigiausia malta skrudinta kava (250 g),

pigiausia juodoji arbata maišeliuose (20 vnt.),

pigiausias batonas (300 g),

pigiausi vištų kiaušiniai (M dydis, 10 vnt.),

kiaulienos sprandinė be kaulo (1 kg),

malta kiauliena (30% riebumo, 1 kg),

šviežias viščiukas broileris (1 kg),

virtos rūkytos paukštienos dešrelės (1 kg),

pigiausi koldūnai su mėsa (1 kg),

šaldytos jūrinės lydekos be galvos ir uodegos (880 g),

šviežias pienas maišelyje (2,5% riebumo, 0,9 l),

kefyras maišelyje (2,5% riebumo, 1 l),

vanilinis varškės sūrelis (40 g),

grietinė indelyje (30% riebumo, 400 g),

pigiausias fermentinis sūris (45% rieb., 200 g),

pigiausia varškė (9% riebumo, 180 g),

pigiausias sviestas (82% riebumo, 200 g),

pigiausios apelsinų sultys (100%, 1 l),

pigiausias šviesus alus be užst. (~5%, 1 l),

negazuotas mineralinis vanduo (1,5 l),

pigiausia degtinė be užst. (38-40%, 0,5 l).

Pigiausiai apsipirkta „Lidl“ prekybos tinkle, o brangiausiai – „Rimi“

Remiantis atlikto tyrimo rezultatų duomenimis, tų pačių prekių krepšelio kaina, priklausomai nuo miesto ir prekybos tinklo, svyruoja nuo 32,82 iki 35,86 eurų.

Palyginus pasirinktų prekių krepšelio kainų vidurkius skirtinguose prekybos tinkluose, paaiškėjo, jog pigiausiai galima apsipirkti „Lidl“ prekybos tinkle, kuriame už minėtuosius produktus pirkėjui tektų sumokėti apie 32,82 eurus. Tuo metu „Maxima“ prekybos tinkle vidutinė krepšelio kaina didesnė – 34,17 eurai.

Apsiperkant „Norfa“ prekybos tinklo parduotuvėse, minėtųjų prekių krepšelis pirkėjui atsieitų vidutiniškai 35,32 eurus. Dar didesnę pinigų sumą tektų išleisti IKI prekybos tinklo parduotuvėse, kuriose visų produktų kaina siekia vidutiniškai 35,40 eurus. Atlikto tyrimo duomenys rodo, jog brangiausiai tektų apsipirkti „Rimi“ prekybos tinkle, kuriame vidutinė minėtojo krepšelio kaina pati didžiausia – 35,62 eurai.

Remiantis atlikto tyrimo duomenimis, matyti, jog prekybos tinklo „Lidl“ parduotuvėse visuose išvardytuose miestuose prekės buvo įsigytos už vienodą pinigų sumą – 32,82 eurus. „Maxima“ visų miestų parduotuvėse prekių krepšelis buvo įsigytas už 34,17 eurus, išskyrus Klaipėdos parduotuvę – joje apsipirkta už prekes sumokėjus 34,15 eurus. „Norfa“ to paties prekių krepšelio kaina svyravo nuo 35,04 eurų Kaune iki 35,72 eurų Šiauliuose.

IKI tinklo parduotuvėse pigiausiai buvo apsipirkta Panevėžyje ir Vilniuje, už visas prekes sumokėjus po 35,30 eurus, o brangiausiai – Šiauliuose, kur to paties prekių krepšelio kaina buvo 35,54 eurai. Brangiausiame pagal tyrimo rezultatus prekybos tinkle „Rimi“ daugiausiai buvo sumokėta apsiperkant Klaipėdos miesto parduotuvėje – 35,86 eurus, o visose likusiose šio tinklo parduotuvėse prekės buvo įsigytos už 35,56 eurus.

Panevėžio gyventojai gali apsipirkti pigiausiai, o šiauliečiams tenka sumokėti daugiau

Atliktas tyrimas leidžia manyti, jog pigiausiai dažno vartojimo prekių krepšelį gali įsigyti panevėžiečiai, savo miesto parduotuvėse už minėtąsias prekes sumokėdami vidutiniškai 34,58 eurus, o daugiausiai už analogišką prekių krepšelį sumokėtų šiauliečiai, kuriems vidutiniškai tektų išleisti apie 34,76 eurus.

Pigiausi pieno produktai „Lidl“ ir „Maxima“ parduotuvėse, o mėsa – „Lidl“

Išanalizavus konkrečių produktų grupių kainas paaiškėjo, kad pieno produktus už mažiausią kainą siūlo „Lidl“ ir „Maxima“ prekybos tinklai, tuo metu brangiausiai šiuos produktus tektų įsigyti „Rimi“ tinklo parduotuvėse. Pigiausiai mėsa parduodama „Lidl“ parduotuvėse, o brangiausiai ji kainuoja „Rimi“ prekybos tinklo parduotuvėse.

Pigiausių grūdinių produktų reikėtų ieškoti „Maxima“ ir „Lidl“ prekybos vietose, o daugiausiai pinigų už minėtuosius produktus reikėtų sumokėti apsiperkant „Norfa“ tinklo parduotuvėse. Pigiausių gėrimų galima įsigyti „Lidl“ tinklo parduotuvėse, o brangiausiai šios kategorijos prekės kainuoja „Norfa“ prekybos tinklo parduotuvėse.

Likę produktai už patrauklias kainas gali būti įsigyti „Norfa“ tinklo prekybos vietose, o daugiausiai už juos tektų sumokėti apsiperkant „Rimi“ parduotuvėse.

Visos išvardytos prekės buvo įsigytos kovo 5 d. Tyrime buvo lyginamos pigiausios kiekviename prekybos tinkle rastos prekės: neradus konkrečios prekės tam tikro miesto prekybos tinklo parduotuvėje, buvo perkama atitinkamai pigiausia toje parduotuvėje rasta prekė – jos nebuvo ieškoma kitoje to paties miesto ir prekybos tinklo parduotuvėje. Įsigijus prekes, buvo analizuojamos čekyje nurodytos jų kainos.

Jei tyrimo metu kuriame nors iš minėtų prekybos tinklų pasirinktai prekei buvo taikoma nuolaida, tyrimas buvo atliekamas vadovaujantis prekės kaina be nuolaidos, nurodyta prekybos tinklo lentynų kainolapiuose. Kai kuriuose prekybos centruose prekių kiekis (gramais, litrais) skyrėsi nuo likusių prekybos centrų prekių kiekio, todėl prekių kainos buvo pakoreguotos atitinkamam kiekiui. Tyrime depozito mokestis į prekės kainą nebuvo įskaičiuotas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi