Verslas

2015.04.24 00:14

Rusijoje sulaikyta lietuviško sūrio kontrabanda

Rusijos žiniasklaida praneša, kad Sankt Peterburge sulaikyta 22 tonos lietuviško sūrio „Svalia“. Dokumentuose esą krovinys buvo įvardytas kaip „aštraus sūdymo marinuotas tofu“.

Rusijos žiniasklaida praneša, kad Sankt Peterburge sulaikyta 22 tonos lietuviško sūrio „Svalia“. Dokumentuose esą krovinys buvo įvardytas kaip „aštraus sūdymo marinuotas tofu“.

Krovinio savininkams iškelta administracinė byla dėl bandymo įvežti kontrabandą.

„Svalia“ yra populiarus Rusijoje lietuviškas prekinis ženklas, priklausantis Lietuvos bendrovei „Pieno žvaigždės“. Tačiau sūris su „Svalios“ ženklu gaminamas ir Rusijoje. Tokį leidimą suteikė Lietuvos gamintojai.

Krovinys Sankt Peterburge sulaikytas Baltijos muitinės poste. Krovinys atplukdytas jūra.

Apie tai praneša Rusijos naujienų agentūrų „TASS“, taip pat Rusijos naujienų portalai. Taip pat pranešama, kad krovinys priklauso „Pieno žvaigždėms“.

Bendrovės komercijos direktorius Eugenijus Budreika lrytas.lt teigė žinantis šią informaciją. „Tačiau žinau tiek pat kiek jūs“, – sakė jis.

Jis tvirtino, kad „Pieno žvaigždės“ neveža sūrio į Rusiją, tačiau situaciją jau aiškinasi.

„Dabar negaliu kalbėti apie tai, mes aiškinamės situaciją“, – trumpai pakomentavo A.Budreika.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius lrytas.lt sakė, kad šiuo metu aiškinamasi, kaip lietuviškas krovinys galėjo patekti į Rusiją.

„Kaip tik dabar mano kabinete sėdi „Pieno žvaigždžių“ atstovai. Oficialių pranešimų iš Rusijos dar negavome“, – sakė J.Milius.

Pasak jo, lietuviško sūrio krovinį į Rusiją galėjo bandyti įvežti bet kuri kompanija.  „Jei koks nors veikėjas sugalvojo nelegaliai nugabenti sūrį į Rusiją, „Pieno žvaigždės“ dėl to atsakyti tikrai negali“, – pridūrė tarnybos vadovas.

Rusijos tarnybos praneša, kad krovinys Sankt Peterburgą pasiekė iš Lietuvos.   Lietuvos bei kitų ES šalių pieno produktai negali patekti į Rusijos rinką dėl galiojančio draudimo.