Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Priėmus naują Darbo kodeksą, gali padaugėti teisinių ginčų

Advokatai prognozuoja, kad naujasis Darbo kodeksas, jei bus pataisytas taip, kaip planuojama, skatins teisinius ginčus tarp darbuotojų ir darbdavių.

Advokatai prognozuoja, kad naujasis Darbo kodeksas, jei bus pataisytas taip, kaip planuojama, skatins teisinius ginčus tarp darbuotojų ir darbdavių.

Verslo tarpusavio bylų kasmet mažėjant, gyventojai dėl įmonių skundžiasi vis dažniau. Pernai, palyginti su užpernai, tokių bylų skaičius išaugo 7 proc. Dažniausi skundai – dėl kokybės, atsiskaitymų.

Tiesa, darbuotojų bylinėjimosi su darbdaviais skaičius išlieka panašus – pernai Darbo ginčų komisija gavo daugiau nei 5 tūkst. kreipimųsi, iš kurių 90 proc. – dėl darbo užmokesčio.

Teisininkų teigimu, tikėtina, kad priėmus naują Darbo kodeksą, ginčų su darbdaviais padaugės.

„Iš to, ką šiai dienai turime, akivaizdu, kad nustatyta papildomų pareigų darbdaviams, kaip antai skelbti tam tikrą informaciją, vidinius dokumentus rengti lietuvių kalba, užtikrinti saugias asmens garbę ir orumą atitinkančias darbo sąlygas. Tai gali skatinti tam tikrus nesutarimus arba nesupratimus tarp darbdavio ir darbuotojo ir atitinkamai darbdaviui nebūtų aišku, kaip įgyvendinti tam tikras pareigas. Darbuotojai galbūt jų reikalautų tam tikro būdo ir tai skatintų ginčus ir tam tikrus nesutarimus“, – sako advokatų profesinės bendrijos „JUREX“ vadovaujančioji partnerė Jurgita Judickienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi