Verslas

2015.04.21 15:03

Prezidentė: MMA didinimas yra pagrindinis instrumentas mažinant skurdą

ELTA 2015.04.21 15:03

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pritaria minimalios mėnesinės algos (MMA) didinimui, pabrėždama, kad tai – pagrindinis instrumentas mažinant skurdą.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pritaria minimalios mėnesinės algos (MMA) didinimui, pabrėždama, kad tai – pagrindinis instrumentas mažinant skurdą.

Antradienį viešėdama Kėdainių rajone įsikūrusiuose Dotnuvos slaugos namuose D. Grybauskaitė žurnalistams sakė, kad savo poziciją dėl MMA didinimo iki 325 eurų išsakiusi seniau.

„Kalbame apie 325 eurus – poziciją esu išsakiusi gal prieš pusmetį, dar net pernai, kai buvo diskutuojama, kada ją bus galima didinti. Manau, kad ši suma yra pakeliama ir verslui, valstybės biudžetui taip pat, ten beveik susilygina pliusai ir minusai“, – sakė šalies vadovė.

Prezidentė taip pat teigė, kad skurdo mažinimo politikos prasme MMA kėlimas yra pagrindinis instrumentas, kuris mažina skurdą ir atskirtį.

„Todėl, manau, kad verslas turėtų prisiimti tokią atsakomybę ir vis tiktai didinti užmokestį“, – sakė D. Grybauskaitė.

ELTA primena, kad valdančiosios Socialdemokratų, Darbo bei Tvarkos ir teisingumo partijos yra sutarusios nuo šių metų liepos 1 dienos MMA didinti iki 325 eurų (1 122,16 Lt). Tai komentuodama anksčiau Prezidentė D. Grybauskaitė yra pabrėžusi, kad šis dydis Lietuvoje yra mažiausias iš visų trijų Baltijos šalių ir turėtų būti keliamas kasmet.

Šiuo metu MMA siekia 300 eurų neatskaičius mokesčių. Paskutinį kartą MMA didintas pernai spalio 1 d.

Estijoje MMA siekia 355 eurus (1225 litus), Latvijoje – 360 eurų (1243 litus), Lenkijoje – 396,78 euro (1370 litų).

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad nuo 2016-ųjų sausio minimali mėnesinė MMA alga gali būti didinama iki 350 eurų.

„Minimali mėnesinė alga bus didinama nuo ateinančių metų sausio pirmos dienos. Čia yra tokia pirma informacija, kurią mes esame aptarę su finansų ministru“, – antradienį LRT Radijui sakė premjeras.