Verslas

2015.04.20 17:45

„Modus energija“ už obligacijas gautas lėšas investuos į biodujų jėgaines

BNS2015.04.20 17:45

Biodujų jėgainių projektus vystanti grupės „Modus grup“ įmonė „Modus energija“ išplatino 2 mln. eurų neviešą obligacijų emisiją. Jos atstovo teigimu, lėšos bus panaudotos projektų finansavimui.

Biodujų jėgainių projektus vystanti grupės „Modus grup“ įmonė „Modus energija“ išplatino 2 mln. eurų neviešą obligacijų emisiją. Jos atstovo teigimu, lėšos bus panaudotos projektų finansavimui.

„Gautas lėšas mes investuosime į naujus atsinaujinančios energetikos projektus, konkrečiai biodujų jėgaines. Matome, kad tai yra alternatyva bankiniam skolinimui. (...) Šį žingsnį žengiame tam, kad diversifikuotume projektų vystymo kapitalo šaltinius. Tai buvo pirmoji tokia emisija, bet kadangi pakankamai sėkmingai išplatinome, manome, kad tai bus ne paskutinė“, – BNS teigė „Modus grupės“ finansų direktorius Povilas Pečiulis.

Pasak jo, pirmosios emisijos metu išplatinta 3 metų trukmės obligacijų, kurių vidutinė metinė palūkanų norma yra 6 proc. Įmonės finansų vadovo teigimu, obligacijų emisija nebuvo vieša.

„Kadangi iki praeito ketvirtadienio nebuvome akcinė bendrovė, obligacijų platinimas buvo ne visai viešas. Galėjome pasiūlyti obligacijų išpirkimą 150 investuotojų. Galėjo nusipirkti bet kas, bet iš principo buvome apriboti, kiek galėjome viešinti šią informaciją“, – kalbėjo P. Pečiulis.

„Modus energija“ praėjusią savaitę iš uždarosios persitvarkė į akcinę bendrovę. P. Pečiulio teigimu, tai turėtų padėti pritraukti daugiau institucinių investuotojų.

„Akcinė bendrovė atveria daugiau galimybių pritraukti investuotojus, visų pirma institucinius investuotojus. Antra, tampa lengviau platinti obligacijas“, – aiškino P. Pečiulis.

Vasario pradžioje skelbta, kad „Modus energija“ kartu su Danijos kapitalo kiaulių augintoja „Idavang“ Šakių rajone pietvakarių Lietuvoje pradėjo statyti trečią 637 kilovatų (kW) galios biodujų jėgainę, į kurią ketinama investuoti 2,37 mln. eurų.

„Modus Energija“ kartu su „Idavang“ šiuo metu valdo dvi biodujų jėgaines prie kiaulių ūkių – 999 kW galingumo jėgainę šalia „Pasodėlės“ komplekso Panevėžio rajone ir 637 kW galios jėgainę šalia „Sajas“ komplekso Kelmės rajone. Į „Pasodėlės“ jėgainę investuota 3,77 mln. eurų, į „Sajas“ – 2,37 mln. eurų.