Verslas

2013.01.07 17:08

Premjeras apie PVM lengvatas kultūros ir meno renginiams nekalba

ELTA2013.01.07 17:08

Premjeras Algirdas Butkevičius apie PVM lengvatas kultūros ir meno renginiams nekalba – tik akcentuoja mokesčių sistemos peržiūrėjimo svarbą.

Premjeras Algirdas Butkevičius apie PVM lengvatas kultūros ir meno renginiams nekalba – tik akcentuoja mokesčių sistemos peržiūrėjimo svarbą.

„Yra sudaroma darbo grupė (...). Ji yra užsibrėžusi tikslą peržiūrėti visą mokesčių sistemą iki balandžio 1 d., kad po to būtų galima pateikti naujai paruoštus įstatymo projektus, kurie turėtų būti priimti iki liepos 1 d. ir įsigaliotų nuo 2014 m. sausio 1 d. (...). Darbo grupės tikslas – mažinti mokestinę naštą darbo pajamoms, bet, aišku, bus svarstomos ir kai kurios PVM lengvatos“, – pirmadienį po Vyriausybėje surengtos trumposios spaudos konferencijos kalbėjo A. Butkevičius.

ELTA primena, kad sausio 4 d. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Vytautas Juozapaitis nuo šių metų liepos 1 d. siūlo įteisinti lengvatinį 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą kultūros ir meno renginiams, rašytojo, kompozitoriaus ir atlikėjų paslaugoms.

Tokį PVM įstatymo papildymo projektą jis įregistravo Seimo posėdžių sekretoriate.

Pagal projektą, lengvatinį 9 procentų PVM tarifą siūloma taikyti visų rūšių meno ir kultūros renginių (įskaitant parodas, paskaitas, cirko renginius), taip pat muziejų, botanikos, zoologijos sodų lankymui.

Jeigu Seimas pritartų, lengvatinis 9 proc. PVM tarifas būtų taikomas ir rašytojo, kompozitoriaus ar atlikėjo (aktoriaus, muzikanto, dirigento, režisieriaus, šokėjo, dainininko ar kito asmens, vaidinančio, dainuojančio, skaitančio, deklamuojančio arba kitaip atliekančio literatūros, meno, folkloro kūrinius ar cirko numerius) teikiamoms kūrybos ar atlikimo paslaugoms ir paslaugoms, už kurias šiems asmenims mokamas honoraras, kaip jis apibrėžtas Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme.

Projekto iniciatorius Seimo narys V. Juozapaitis mano, kad siūlomi pakeitimai sudarys palankesnes sąlygas visų rūšių meno ir kultūros renginių plėtrai, užtikrins pagrįstą ir nediskriminuojantį apmokestinimą.

Vidaus reikalų ministrui užsiminus, kad jau nuo gegužės statutiniams pareigūnams galėtų kilti atlyginimai, A. Butkevičius sako, kad tai galima padaryti tik Vidaus reikalų ministerijos viduje atitinkamai perskirstant tam tikrų programų asignavimus.

„Kiek žinau, tai yra ministro idėja, jisai turėjo susitikimą su tam tikrais statutiniais darbuotojais. Galimybė yra viena: peržiūrėti asignavimus programų lygiu, o asignavimų valdytojas yra Vidaus reikalų ministerija“, – pirmadienį žurnalistams sakė Ministras Pirmininkas.

A. Butkevičius priminė Finansinės drausmės įstatymą, neleidžiantį didinti valstybės išlaidų arba leidžiantį jas didinti tik tam tikru procentiniu dydžiu.

„Šiuo metu kol kas niekas nesiruošia kitos tvarkos numatyti ir keisti artimiausiu metu. Čia galimybės yra tokios, kokias leidžia Fiskalinės drausmės įstatymas“, – komentavo Vyriausybės vadovas.

Komentuodamas vidaus reikalų ministro teiginius, kuriuose pareigūnų atlyginimų didėjimą jis sieja nuo sausio padidėjusiu minimaliu mėnesiniu atlyginimu (MMA), A. Butkevičius sakė manąs, kad, kai kuriems statutiniams pareigūnams pakėlus MMA, jų algos ir taip padidės.

„Dar kartą pasikartosiu: pagal Fiskalinės drausmės įstatymą ir turint viršplaninių pajamų mes negalime jų nukreipti išlaidų didėjimui. Mes galime, ir tą padarė šita Vyriausybė, 2013 m. padidinti išlaidas, lyginant su pernai, 1,2 proc.“, – aiškino Premjeras.

Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas užsiminė, kad pareigūnai nuo gegužės gali tikėtis atlyginimų kilimo 8–12 proc.

Teisėsaugos pareigūnai jau seniai teigia esą nepatenkinti valstybės požiūriu į juos, skundžiasi nepakankamu visos teisėsaugos sistemos finansavimu ir prašo, kad šis būtų grąžintas į 2008 m. lygį. Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo skaičiavimu, tam visai teisėsaugos sistemai turėtų būti skirta 400 mln. litų daugiau negu pernai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt