Verslas

2015.04.17 14:41

Pasiūlė nulines palūkanas už indėlį

DELFI.lt2015.04.17 14:41

Santaupų laikymas bankuose tampa vis mažiau patrauklus. Mažas palūkanas už bankuose laikomus indėlius keičia nulinės.

Santaupų laikymas bankuose tampa vis mažiau patrauklus. Mažas palūkanas už bankuose laikomus indėlius keičia nulinės.

„Swedbank“ bankas pirmasis iš didžiųjų rinkos žaidėjų klientams Lietuvoje už metinį indėlį eurais ėmė siūlyti 0 proc. palūkanas.

Tinklalapio indeliai.lt duomenimis, kiti didieji šalies bankai už metinį indėlį eurais siūlo nuo 0,05 proc. iki 0,1 proc. palūkanas, kai kurie mažesni siūlo kiek didesnį uždarbį – apie 1 proc. metines palūkanas.

„Swedbank“ Finansų tarnybos vadovas Remy Saltersas sakė, kad jau keletą savaičių indėliams eurais iki 15 mėnesių taikomos nulinės palūkanos, o tai lemia keletas priežasčių.

„Visų pirma, Europos centrinis bankas šiuo metu taiko rekordiškai žemas bazines palūkanų normas, todėl atitinkamai mažėja paskolų palūkanos ir palūkanos už indėlius. Tai, žinoma, gera naujiena gyventojams, kurie turi paskolą ar planuoja skolintis, nes bankui mokamos palūkanos yra žemos, tačiau norintiems uždirbti iš pinigų laikymo indėliuose reiktų galvoti apie kitas alternatyvas“, – komentare DELFI tvirtino jis.

Kita svarbi priežastis, anot Finansų tarnybos vadovo, Lietuvoje registruoti bankai moka dideles indėlių draudimo įmokas.

„Logiška, kad kuo šie kaštai didesni, tuo galimybės mokėti aukštesnes indėlių palūkanas yra mažesnės“, – teigė jis.

Ekonomistai šiems metams prognozuoja artimą nuliui infliaciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt