Verslas

2015.09.08 13:45

R. Šadžius: greitų sprendimų dėl Graikijos nebus

BNS 2015.09.08 13:45

Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius nemato pagrindo tikėtis greitų sprendimų derybose tarp Europos Sąjungos (ES) ir Atėnų dėl Graikijos finansavimo, kuris padėtų užkirsti kelią šalies nemokumui.

Lietuvos finansų ministras Rimantas Šadžius nemato pagrindo tikėtis greitų sprendimų derybose tarp Europos Sąjungos (ES) ir Atėnų dėl Graikijos finansavimo, kuris padėtų užkirsti kelią šalies nemokumui.

„Aš manau, kad tie, kurie galbūt norėtų, kurie galbūt tikisi greitų problemos sprendimų, yra neteisūs. Problema yra labai sudėtinga, ir kol kas mes nematėme greito progreso derybose ir analizuojant tai, kas iš tiesų vyksta Graikijoje“, – interviu „Bloomberg“ televizijai sakė R. Šadžius.

Pasak jo, visai neseniai buvo gauti susirūpinimą keliantys duomenys apie Graikijos viešuosius finansus 2014 metais.

„Tai yra dar vienas signalas, kad padėtis blogėja, bet niekas tiksliai negali pasakyti, kiek ji pablogėjo. Mes turime žinoti, kas iš tiesų vyksta, ir privalome aptarti galimus variantus judant į priekį, o tai nėra labai lengva ir greitai įveikiama užduotis“, – kalbėjo Lietuvos finansų ministras.

Trečiadienį paskelbta statistika parodė, kad Graikijos biudžeto deficitas 2014 metais siekė 3,5 proc. bendrojo vidaus produkto ir daugiau kaip du kartus viršijo prognozę.

R. Šadžiaus teigimu, balandžio 24 dieną Rygoje vyksiančiame euro zonos valstybių finansų ministrus vienijančios Eurogrupės susitikime šiuo klausimu turėtų vykti labai gilios diskusijos.

„Manau, kad mes vis dar turime surasti geriausią sprendimą Graikijai, kuris atspindėtų tiek politines Graikijos realijas, tiek solidarumą ir šiuo metu egzistuojančius mechanizmus, skirtus šalies stabilumui. Be abejo, šį stabilumą reikia gerbti, o tai reiškia, kad turi būti laikomasi visų ankstesnių Graikijos vyriausybių įsipareigojimų“, – sakė R. Šadžius.

Ekonomikos reikalų eurokomisaras Pierre`as Moscovici ketvirtadienį naujienų agentūrai AFP pareiškė, kad ES nekloja pamatų Graikijos pasitraukimui iš euro zonos. Vis dėlto, jis pripažino, kad derybos tarp ES ir Atėnų dėl Graikijos finansavimo vyksta „per lėtai“.

Graikija siekia, kad jai kuo skubiau būtų pervesta nauja 7,2 mlrd. eurų išmoka pagal finansinės pagalbos programą, kad šalis išvengtų jai gresiančio nemokumo ir potencialiai pragaištingo pasitraukimo iš euro zonos. Tačiau Atėnai nenori sutikti su griežtomis sąlygomis dėl reformų, kurias jiems kelia tarptautiniai kreditoriai.