Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

W. Schaeuble: Graikijai bus nelengva surasti kreditorių už Europos ribų

2015.09.08 13:45

Graikijai bus nelengva surasti kreditorių už Europos Sąjungos (ES) ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ribų, pareiškė Vokietijos finansų ministras Wolfgang Schaeuble. Apie tai informuoja BBC.

Graikijai bus nelengva surasti kreditorių už Europos Sąjungos (ES) ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ribų, pareiškė Vokietijos finansų ministras Wolfgang Schaeuble. Apie tai informuoja BBC.

Pasak W. Schaeuble, pastangos surasti investicijų iš Pekino ar Maskvos būtų sveikintinos, tačiau tam gali kilti sunkumų.

Toks W. Schaeuble perspėjimas nuskambėjo po to, kai, išaugus susirūpinimui dėl Graikijos nemokumo, šalies vyriausybės skolinimosi kaina šoktelėjo 3,5 proc., iki 27 proc.

Kaip teigia Graikijos finansų ministras Yanis Varoufakis, šalies vyriausybė atsisako svarstyti galimybę palikti euro zoną. „Spekuliacijos dėl vadinamojo „Grexit“ scenarijaus (...) yra itin antieuropietiškos“. Jis taip pat pažadėjo, kad, siekiant patenkinti dabartinių kreditorių reikalavimus, šalis stengsis „eiti į kompromisus, spręsti problemą kompromiso keliu, nestatydama į pavojų pačios savęs“.

W. Schaeuble ir Y. Varoufakis ketvirtadienį dalyvavo derybose Vašingtone.

Trečiadienį tarptautinė reitingų agentūra „Standard & Poor`s“ sumažino ilgalaikį Graikijos skolinimosi reitingą nuo B- iki CCC+, nustatydama neigiamą perspektyvą. Trumpalaikis reitingas buvo sumažintas nuo B iki žemiausio C lygio.

W. Schaeuble pabrėžė, kad Graikijos vyriausybė privalo susirasti kreditorių.

„Europiečiai pareiškė, gerai, mes tam pasirengę (paskolinti pinigų) iki 2020 metų. Jeigu rasite ką nors kitą, kad ir kas tai būtų, Pekinas, Maskva, Vašingtonas ar Niujorkas, kurie paskolintų jums pinigų, puiku, mes būsime patenkinti. Bet surasti kreditorių, kuris tokiomis aplinkybėms paskolintų jums 200 mlrd. dolerių, bus sunku“.

Jis pridūrė, kad Graikija turi susitelkti ties pastangomis padidinti savo konkurencingumą ir pirminį perteklių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi