Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

P. Moscovici: ES nekloja pamatų Graikijos pasitraukimui iš euro zonos

BNS 2015.09.08 13:45

Europos Sąjunga nekloja pamatų Graikijos pasitraukimui iš euro zonos, ketvirtadienį pareiškė ekonomikos reikalų eurokomisaras Pierre`as Moscovici.

Europos Sąjunga nekloja pamatų Graikijos pasitraukimui iš euro zonos, ketvirtadienį pareiškė ekonomikos reikalų eurokomisaras Pierre`as Moscovici.

„Nevyksta pasirengimas „Grexit“ (Graikijos pasitraukimui iš euro zonos)“, – pabrėžė komisaras naujienų agentūrai AFP.

„Plano B nėra... Europos Komisijos toliau laikosi pozicijos, kad Graikijos vieta – euro zonoje. Dirbame remdamiesi šiuo pagrindu“, – sakė jis.

Kiek anksčiau šią savaitę du Tarptautinio valiutos fondo aukšto rango pareigūnai pareiškė, kad nors Graikijos pasitraukimas nėra idealus variantas, jei taip nutiktų, Europa turėtų pasinaudoti galimybe judėti prie visiškos fiskalinės ir politinės sąjungos.

P. Moscovici vis dėlto pripažino, kad derybos tarp ES ir Atėnų dėl Graikijos finansavimo, kuris padėtų užkirsti kelią šalies nemokumui, vyksta „per lėtai“.

Nustatytas terminas susitarimui pasiekti yra balandžio 24-oji, kai Rygoje vyks euro zonos valstybių finansų ministrus vienijančios Eurogrupės susitikimas.

Graikija siekia, kad jai kuo skubiau būtų pervesta nauja 7,2 mlrd. eurų išmoka pagal finansinės pagalbos programą, kad šalis išvengtų jai gresiančio nemokumo ir potencialiai pragaištingo pasitraukimo iš euro zonos. Tačiau Atėnai nenori sutikti su griežtomis sąlygomis dėl reformų, kurias jiems kelia tarptautiniai kreditoriai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi