Verslas

2015.04.16 00:27

Sprendimą dėl nebaigto stadiono paliko naujajai Vilniaus valdžiai

Dėl pirmojo Lietuvoje daugiafunkcio komplekso su stadionu statybų teks apsispręsti jau naujajai Vilniaus valdžiai. Jis, teigiama, iškils 2018 metais vietoje planuoto Nacionalinio stadiono. Pirminiais skaičiavimais, komplekso statybos atsieis apie 100 mln. eurų.

Dėl pirmojo Lietuvoje daugiafunkcio komplekso su stadionu statybų teks apsispręsti jau naujajai Vilniaus valdžiai. Jis, teigiama, iškils 2018 metais vietoje planuoto Nacionalinio stadiono. Pirminiais skaičiavimais, komplekso statybos atsieis apie 100 mln. eurų.

Beveik trijų dešimtmečių ir daugiau nei 30 mln. eurų – tiek jau prireikė ant Šeškinės kalno riogsantiems griaučiams, kurie turėjo būti Nacionaliniu stadionu. Statybas bandyta gaivinti ir prieš septynerius metus, bet be lėšų ir investuotojų vėl viskas sustojo. 

Nacionalinio stadiono idėją dabar keičia daugiafunkcinio komplekso vizija – keturios futbolo aikštės, erdvė lengvajai atletikai su bėgimo takeliais, sporto salės ir net darželis. Tačiau, kad visa tai virstų realybe, reikalingos lėšos. O jos nemažos. Skaičiuojama, kad tam reikia beveik 100 mln. eurų. Planuojama, kad per 45 mln. eurų bus ES lėšos. Panašią sumą – 48 mln. – planuoja skirti valstybė, dar 4 mln. – savivaldybė.

Vilniaus taryba, kuri jau baigia kadenciją, trečiadienį turėjo apsispręsti dėl stadiono statybų, tačiau po diskusijų vienbalsiai nutarta šį klausimą palikti naujos kadencijos politikams. Dabartinis Vilniaus meras sako, kad jei taryba pritartų stadiono statyboms, tai jau gegužės mėnesį būtų galima skelbti konkursą ir ieškoti rangovo, projektuotojo bei operatoriaus.

„Pagal planus šių metų pabaigoje, vėliausiai – kitų pradžioje, turėtume turėti nugalėtoją. Ir pagal darbo grupės sudarytą grafiką, kurį yra patvirtinęs premjeras, 2018 metais daugiafunkcis centras galėtų pradėti savo veiklą“, – sakė kadenciją baigiantis Vilniaus meras Artūras Zuokas.

„Parengti konkurso sąlygas pavesta Centrinei projektų valdymo agentūrai. [Šį darbą ji] užbaigti turi per balandį ir atiduoti Vilniaus savivaldybei . O ši turėtų skelbti konkursą, naudodama viešosios ir privačios partnerystės modelį“, – teigė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Šis modelis, kai stadionas būtų statomas viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu, kelia abejonių naujajai Vilniaus valdžiai. Tokia savivaldybės ir verslo sutartis truktų 25 metus, per šį laikotarpį Vilnius stadionui prižiūrėti išleistų per 22 mln. eurų. Ir tik tuomet stadionas pereitų savivaldybei.

„Privatus investuotojas paprastai pasitelkiamas, kai valstybė ar savivaldybė neturi savo lėšų, – tada reikia pritraukti privatų kapitalą. Šiuo atveju vyriausybė žada, kad bent 85 proc. visų lėšų bus galima gauti iš ES, o privataus investuotojo poreikis lieka labai minimalus“, – kalbėjo būsimasis Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Teigiama, kad stadione vienu metu tilptų 20 tūkst. žiūrovų, tai būtų pirmasis toks modernus tarptautinius standartus atitinkantis kompleksas šalyje.