Verslas

2015.02.12 21:36

N. Cooperis didelių sumų kreditoriams artimiausiu metu nežada

ELTA 2015.02.12 21:36

Bankrutuojančio banko „Snoras“ administratorius Neilas Cooperis kol kas negali pasakyti, kokia suma bus grąžinta neapdraustiems kreditoriams. 

Bankrutuojančio banko „Snoras“ administratorius Neilas Cooperis kol kas negali pasakyti, kokia suma bus grąžinta neapdraustiems kreditoriams. Ji esą priklausys nuo to, kaip seksis pardavimai iš paskolų portfelio, netinkamai likviduotų banko pinigų susigrąžinimo ir kito turto pardavimų.

Bet kuriuo atveju, bankroto administratorius mano, jog mokėjimai banko kreditoriams bent dvejus metus nebus atliekami. Tačiau nėra aišku, ar po dvejų metų tokie mokėjimai galės būti atliekami, ir jeigu galės, ar nebus atidedami.

„Šiuo metu negalime patvirtinti, kiek pinigų bus grąžinta neapdraustiems kreditoriams, kadangi tai priklauso nuo daugybės veiksnių, tokių kaip pardavimai iš paskolų portfelio, netinkamai likviduotų banko pinigų susigrąžinimas ir kito turto, pavyzdžiui, „Finastos“ ir „Snoro lizingo“, pardavimai“, – teigiama žiniasklaidai išplatintame pranešime.

Vilniuje antradienį „Siemens arenoje“ nuo pat ryto vyksta pirmasis bankrutuojančio „Snoro“ banko kreditorių susirinkimas.

Pasak N. Cooperio, atskiriems kreditoriams grąžinamos pinigų sumos dydis priklausys nuo kreditorių pretenzijų skaičiaus ir kreditorių eiliškumo.

„Turint visa tai omenyje, būtų klaidinga ir neatsakinga manyti, kad per ateinančius porą metų bus grąžintos didelės pinigų sumos. Lieka daug neatsakytų klausimų, todėl toliau dirbsime su kreditorių komitetu ir sieksime kuo geriausio įmanomo rezultato“, – teigė N. Cooperis.

Antradienį per kreditorių susirinkimą buvo išrinktas kreditorių komitetas, padėsiantis bankroto administratoriui vykdant bankroto procedūrą išieškoti turtą ir, ginant kreditorių interesus, spręsti, ar pratęsti, ar apriboti „Snoro“ ekonominę ar komercinę veiklą. Žadama, kad išrinktas kreditorių komitetas pradės naują bankroto procedūros etapą, per kurį bus imtasi tolesnių veiksmų susigrąžinant banko „Snoras“ turtą ir jį parduodant visų kreditorių naudai.