Verslas

2015.04.15 16:07

Pritarta žemės ūkio atašė pareigybės Kinijoje steigimui

ELTA2015.04.15 16:07

Nuo gegužės 1-osios Kinijoje dirbs Lietuvos žemės ūkio atašė. Tai numatančiam Žemės ūkio ministerijos siūlymui trečiadienio posėdyje formaliai pritarė Vyriausybė.

Nuo gegužės 1-osios Kinijoje dirbs Lietuvos žemės ūkio atašė. Tai numatančiam Žemės ūkio ministerijos siūlymui trečiadienio posėdyje formaliai pritarė Vyriausybė.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė yra sakiusi, kad kandidatas eiti šias pareigas jau žinomas, tačiau jo pavardė neskelbiama iki tol, kol specialiosios tarnybos neužbaigė šio asmens patikimumo tyrimų.

Pekine reziduosiantis atašė taip pat kuruos Pietų Korėją, Mongoliją ir Vietnamą.

Prekyba su Kinija užima nedidelę Lietuvos užsienio prekybos žemės ūkio ir maisto produktais dalį – 2013 m. eksportas į Kiniją sudarė 4,3 mln. eurų.

Į Kiniją eksportuojamos šaldytos mėlynės, išrūgų milteliai, kviečių krakmolas, alkoholiniai gėrimai, paruošti ryžių ir kukurūzų gaminiai. 2014 m. pradėta eksportuoti naminių paukščių mėsa ir valgomieji mėsos subproduktai.

Šiemet Kinijos Generalinės kokybės ir karantino inspekcijos administracija patvirtino žuvų produktų eksporto sertifikatus, tačiau vis dar tebelaukiama galutinio sprendimo dėl pieno produktų, dirbama dėl mėsos produktų eksporto patvirtinimo.

Šių metų vasario mėnesį Kinija paskelbė oficialų pranešimą, kuriame teigiama, kad šalis nori plėtoti draugiškus santykius su Lietuva, pradėti naują bendradarbiavimo etapą, plėsti ekonominio bendradarbiavimo galimybes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.