Verslas

2019.04.08 12:19

„Euronext“ ir „Nasdaq“ patvirtintos kaip galimos Norvegijos biržos pirkėjos

ELTA2019.04.08 12:19

Norvegijos vyriausioji finansinė valdžia patvirtino, kad JAV akcijų rinkos operatorė „Nasdaq“ ir jos konkurentė Europoje „Euronext“ atitinka reikalingus kriterijus Oslo akcijų biržai įsigyti, pirmadienį pranešė Norvegijos finansų ministerija.

„Mes sulaukėme vyriausiosios finansinės valdžios pozicijos, kurioje rekomenduojama, kad abi grupės, „Nasdaq“ ir „Euronext“, gali tapti potencialiomis Oslo akcijų biržos savininkėmis“, – naujienų agentūrai AFP sakė ministerijos atstovė spaudai Therese Riiser Walen.

Dabar būtent ministerija, kuri turi patvirtinti bet kokį daugiau negu 10 proc. biržos akcijų įsigijimą, tars paskutinį žodį.

Pasak Th. R. Walen, ministerija sprendimą turėtų paskelbti iki gegužės 14 dienos. Turint omenyje precedento neturinčią situaciją, kol kas neaišku, kaip ji elgsis.

Oslo birža yra viena iš nedaugelio nepriklausomų Europoje likusių skolintojų. „Nasdaq“ ir „Euronext“ kiekviena siūlo po maždaug 700 mln. eurų (785 mln. JAV dolerių) po tam tikrų pastangų nukonkuruoti viena kitą.

„Euronext“, kuri veikia Paryžiaus, Amsterdamo, Briuselio, Dublino ir Lisabonos rinkose, džiaugiasi 53,1 proc. Oslo biržos akcininkų parama.

Tuo tarpu „Nasdaq“, kuri kontroliuoja visas kitas biržas Šiaurės šalių ir Baltijos regione, turi biržos valdybos ir vadybininkų paramą. Ją taip pat palaiko 35 proc. akcininkų, įskaitant du didžiausius – Norvegijos banką DNB ir pensijų fondą KLP.

„Euronext“ vertina šią pozityvią vyriausiosios finansinės valdžios rekomendaciją ir dabar laukia Norvegijos finansų ministerijos patvirtinimo. Tai būtų paskutinė sąlyga sandoriui užbaigti“, – teigiama grupės pranešime.

„Remdamiesi valdybos ir pagrindinių akcininkų parama, mes esame įsitikinę, jog mūsų pasiūlymas yra geriausia alternatyva, kad tęstųsi ilgalaikė Norvegijos finansų rinkų sėkmė“, – teigė „Nasdaq“.

„Euronext“ pasiūlymas galioja iki gegužės 6 dienos, o „Nasdaq“ – iki balandžio 30 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.