Verslas

2019.04.08 10:22

Vokietijos e. bankas N26 grįžta į Lietuvą

BNS 2019.04.08 10:22

Vokietijos interneto bankas N26, veiklą Lietuvoje ir Latvijoje dėl neapibrėžtų aplinkybių pristabdęs šių metų pradžioje, artimiausiu metu vėl planuoja teikti paslaugas Lietuvoje ir papildys šalyje veikiančių vadinamųjų neobankų sąrašą, rašo vz.lt. 

„Šiuo metu Lietuvoje atnaujiname registracijos procedūras ir jau labai greitai planuojame vėl veikti jūsų šalyje, nes atsiliepimai apie mūsų banko veiklą Lietuvoje buvo labai pozityvūs. Tai galioja ir Latvijai“, – vz.lt sakį N26 pasaulinė ryšių su visuomene vadovė Samantha Hendricks (Samanta Hendriks).  

Pasak jos, jau artimiausiomis savaitėmis bus daugiau informacijos dėl planų ir plėtros Lietuvos rinkoje.

Į Lietuvą N26 atėjo ir mokėjimo korteles pradėjo dalyti 2016 metais, tačiau šių metų pradžioje galimybė atsidaryti sąskaitas buvo sustabdyta, nepateikus paaiškinimų, rašo vz.lt. 

Estijoje N26 veikla nebuvo stabdyta, nors būtent Estijos vardas garsiausiai skambėjo galimo pinigų plovimo per „Danske Bank“ ir „Swedbank“ Baltijos padalinius skandaluose.

Daugiau nei 2,5 mln. klientų turintis N26 vartotojus Europoje vilioja galimybe gauti mokėjimo kortelę ir banko sąskaitą su vokišku IBAN kodu. Be to, šiame banke laikomoms lėšoms (iki 100 tūkst. eurų) galioja vokiška indėlių apsauga, nes N26 yra Vokietijoje licencijuotas bankas.

N26 šių metų pradžioje sulaukė 300 mln. JAV dolerių investicijos ir tapo vertingiausiu finansų technologijų startuoliu Europoje – jo vertė pasiekė 2,7 mlrd. dolerių. 

N26 veikia 24-iose Europos šalyse – euro zonoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Norvegijoje, Lenkijoje, Švedijoje, Lichtenšteine, Islandijoje.

Lietuvoje panašias kaip N26 paslaugas siūlo finansų technologijų įmonės „Paysera“, „Mister tango“.