Šventosios uostelis ir šį sezoną nepriims didžiųjų burlaivių. Nutraukus sutartį su uostelį turėjusia išvalyti bendrove, šią vasarą, pasak uostelio vadovų, toliau jo valyti ir gilinti neapsimoka.
Šventosios uostelis ir šį sezoną nepriims didžiųjų burlaivių. Nutraukus sutartį su uostelį turėjusia išvalyti bendrove, šią vasarą, pasak uostelio vadovų, toliau jo valyti ir gilinti neapsimoka.
Šventosios uostelis jau gali priimti laivus, tačiau matavimais nustatyta, kad gylis tesiekia iki vieno, kai kur – iki pusantro metro.
„Tai reiškia, kad mažieji pramoginiai laivai, kateriai, žvejybiniai laivai, mažosios jachtos gali naudotis uosteliu“, – teigė Šventosios uosto direktorė Airida Čėsnienė.
Šiemet uostelį nuo sąnašų valiusi Palangos bendrovė „Alvetos karjerai“ iki laivybos sezono pradžios – birželio 1-osios – buvo įsipareigojusi atkurti numatytą gylį – iki trijų metrų. Tačiau sutartis su bendrove dėl vėlavimo ir netinkamai atliekamų darbų nutraukta gegužės pabaigoje.
Šventosios uosto direktorė sako, kad uostelis, ko gero, ir šį sezoną nepriims didesnių nei 7 metrų ilgio burlaivių. Tęsti valymo darbus planuota pasikviesti pernai uostelį gilinusią latvių kompaniją, tačiau uosto direkcijos netenkina jos pasiūlyti terminai – uostelį išvalyti iki rugpjūčio – ir valymo darbų kaina, kuri dabar penkis kartus didesnė nei pernai.
„Sprendimas greičiausiai bus toks, kad likusiam laikotarpiui, kuris, geriausiu atveju, jeigu skubiai būtų išgilinta iki 3 metrų, būtų liepos pradžia, tikrai nėra tikslinga mokėti tokią sumą, kuri, skaičiuojama, siektų apie 2 mln. litų“, – kalbėjo A. Čėsnienė.
Šventosios uosto molų statybą tikimasi pradėti po dvejų-trejų metų. Uostelio gylis turėtų siekti iki penkių metrų.