Verslas

2013.01.06 10:17

Mokesčiai – ir už nugaišusį šunį

Vilnietis Viktoras Veršila sulaukė priminimo sumokėti 600 litų mokestį už šunį – tokia suma susidarė nuo 2006 iki 2012 metų. Įdomiausia, kad mokesčiai buvo tvarkingai mokami, o šuo nugaišo 2007-aisiais.  

Vilnietis Viktoras Veršila sulaukė priminimo sumokėti 600 litų mokestį už šunį – tokia suma susidarė nuo 2006 iki 2012 metų. Įdomiausia, kad mokesčiai buvo tvarkingai mokami, o šuo nugaišo 2007-aisiais.

Naminių gyvūnų duomenų bazę Vilniuje administruojanti bendrovė „Idamas“ keturkojų šeimininkams ėmė siuntinėti priminimus, kad reikia sumokėti per 8 metus neva susidariusias skolas už augintinius, rašo šeštadienio „Lietuvos rytas“.

Savivaldybės konkursą prieš trejus metus laimėjęs „Idamas“ tai daro ne iš blogos valios ar žioplumo. Tiesiog anksčiau gyvūnų registraciją tvarkiusi įmonė neperdavė visų dokumentų.

Susisiekti nepavyko

„Ar čia naujas būdas papildyti valstybės biudžetą, kad reikia dukart mokėti už šunį, kurio jau seniai nebėra?“ – stebėjosi V. Veršila, sulaukęs priminimo apie neva 600 litų skolą.

V. Veršila turėjo šunį, jis buvo registruotas, buvo mokami mokesčiai.

„Kai 2007 metais šuo buvo užmigdytas, Gyvūnų registracijos centrui pateikiau duomenis apie eutanaziją ir, aišku, po to mokesčio nebemokėjau“, – taip raštu „Idamui“ paaiškino vilnietis.

Tačiau atsakymo iš įmonės negavo. Prisiskambinti interneto svetainėje nurodytu telefonu taip pat nepavyko, numeris buvo nuolat užimtas, į elektroninius laiškus taip pat neatsakyta.

Gyvūnų registratoriai atstojo nuo vyriškio tik tuomet, kai jis nuėjo į savivaldybę ir parašė pareiškimą.

Savivaldybėje jam buvo paaiškinta, kad tokių tariamų skolininkų – šimtai. Esą tai nesusipratimas.

„Kodėl dėl valdininkų klaidų turiu aiškintis, gaišti laiką? Jie rodo pavyzdį, kad sąžiningai laikytis įstatymų, taisyklių neapsimoka.

Jeigu nebūčiau šuns registravęs, tuomet nebūčiau patekęs į tokią kvailą padėtį“, – spjaudėsi V. Veršila.

Gaišti laiko neketina

Prieš 4 metus savo šunį Džimį palaidojęs Olegas Rimanas taip pat raginamas sumokėti 330 litų už į amžinuosius medžioklės plotus iškeliavusį keturkojį.

Gavęs tokį priminimą vilnietis ne juokais supyko, nuskenavo įmokos bankui kvitą ir nusiuntė „Idamui“ paštu.

Atsakymo negavo, todėl O. Rimanas iki šiol nežino, išbrauktas jis iš skolininkų sąrašų ar ne. Turbūt ne, nes elektroniniu paštu atsiųsti skenuoti dokumentai nelaikomi įrodymu, kad rinkliavos mokestis sumokėtas.

Važiuoti į „Idamo“ biurą ar Vilniaus miesto savivaldybę ir aiškintis O.Rimanas neketina.

„Kodėl turiu gaišti laiką ir aiškintis? Aš niekam neskolingas, nei už šunis, nei už kates, apie tai galima sužinoti iš Mokesčių inspekcijos“, – tvirtino vilnietis.

Šunybę iškrėtė pirmtakai

Gyvūnų duomenų bazę Vilniuje administruojančios įmonės „Idamas“ direktorius Justas Urbonas apgailestaudamas sakė, jog padėtis iš tiesų nemaloni, bet ji esą susidarė ne dėl šios bendrovės kaltės.

„Anksčiau duomenų bazę administravusi įmonė paliko ne visus dokumentus.

Labiausiai trūko duomenų būtent apie rinkliavos mokestį už gyvūnus, mes negalėjome patikrinti, kurie augintinių šeimininkai susimokėję, o kurie skolingi“, – aiškino J. Urbonas.

Kai „Idamas“ 2009 metais laimėjo Vilniaus miesto savivaldybės konkursą administruoti naminių gyvūnų duomenų bazę, anksčiau šį darbą atlikusios įmonės parengtoje kompiuterinėje byloje buvo 2600 skolininkų sąrašas.

Todėl 3 metus „Idamas“ siunčia priminimus apie nesumokėtą rinkliavos už keturkojus mokestį, kuris daliai vilniečių nuo 2006 metų išaugo iki pusės tūkstančio litų ir daugiau.

„Šimtai vilniečių mums skambino, linijos nuolat buvo užimtos, žmonės piktinosi, nes manė, kad mūsų ryšys prastas. Tačiau mes negalime išbraukti iš skolininkų sąrašo vien tiktai pagal žodinį pasakymą ar paaiškinimą elektroniniu paštu“, – sakė J.Urbonas.

Vilniečiai turėtų atvykti aiškintis į įmonę, esančią Savanorių prospekte.

Sumoka už kastravimą

Už Vilniuje auginamą šunį vilniečiai per mėnesį privalo mokėti 10 litų mokestį, už katę – 3 litus.

Savininkui, pateikusiam veterinarijos gydytojo pažymą apie gyvūno sterilizaciją ar kastraciją, rinkliava sumažėja tiek, kiek buvo sumokėta už sterilizavimą arba kastravimą.

Gyvūno registracijos vienkartinis mokestis – 10 litų.