Verslas

2015.04.14 11:16

VMI turi naują vadovą

Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė, DELFI.lt, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.04.14 11:16

Pirmadienį Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininku oficialiai paskirtas konkursą laimėjęs Dainoras Bradauskas.

Pirmadienį Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininku oficialiai paskirtas konkursą laimėjęs Dainoras Bradauskas.

Pirmadienį, įvertinęs konkurso dėl VMI viršininko rezultatus bei gavęs šalies specialiųjų tarnybų išvadas, finansų ministras Rimantas Šadžius pasirašė tai numatantį įsakymą.

Finansų ministras vienu iš pagrindinių uždavinių naujajam vadovui įvardijo mokesčių surinkimo gerinimą.

„Iš naujojo VMI vadovo pirmiausiai laukčiau konkrečių priemonių, kurios iš esmės pagerintų mokesčių, ypač PVM, kuris sudaro daugiau kaip pusę visų biudžeto pajamų, surinkimą. Ne mažiau svarbi bus ir nuosekliai nepakanti VMI pozicija dėl „vokeliuose“ mokamo darbo užmokesčio. Tikiuosi, kad, planingai diegiant išmanųjį mokesčių administravimą, efektyviau bus kovojama ir su vis labiau Lietuvoje plintančiu agresyviu mokesčiu planavimu, kuomet naudojant įvairias schemas išvengiama pelno mokesčio mokėjimo“, − teigė finansų ministras Rimantas Šadžius.

D. Bradauskas sako, kad turįs planų, kaip pagerinti mokesčių surinkimą.

„Nuo gegužės pirmos mes pradedame taikyti PVM sąskaitų faktūrų registrų modelį, kuomet rizikingiems mokesčių mokėtojams teiksime nurodymus pateiktu sąskaitų faktūrų registrus. Duomenys bus analizuojami. Tai padės verslui sąžiningoje konkurencijoje, tai skatins mokesčių mokėtojų savireguliaciją. Tai pat padės išaiškinti negatyvius reiškinius, kai dirbtinai mažinama dirbtinai PVM atskaita ir vengiama mokėti šį mokestį“, – spaudos konferencijoje sakė jis.

Šis modelis bus taikomas įvairių sektorių įmonėms. Tikrinti PVM deklaracijas ir sąskaitų faktūrų duomenis padės speciali kompiuterinė programa. Vyriausybė yra pritarusi išmaniajai mokesčių administravimo sistemai, kuri turi pradėti veikti 2016 metų rudenį. Ji padės tvarkyti ir didėjantį informacijos iš užsienio šalių srautą. 

„Nuo šių metų gausime didelius kiekius informacijos iš kitų užsienio šalių apie mokesčių mokėtojų turimą turtą, gaunamas pajamas, kitas išmokas. Mes turime sukurti bazę tai informacijai apdoroti, kad užtikrintumėm mokesčių administravimą“, – kalbėjo D. Bradauskas.

Naujasis VMI vadovas kol kas neįvardija, kas bus jo pavaduotojai.

Naujasis VMI viršininkas yra įtakingo socialdemokrato Broniaus Bradausko sūnus, kuriam dėl sūnaus pasikeitusių pareigų teko palikti Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vadovo postą ir tapti Seimo Ekonomikos komiteto pirmininku.

DELFI primena, kad D. Bradauskas VMI dirba 24-erius metus, prieš laimėdamas vadovo konkursą jis buvo viršininko pavaduotojas.

VMI vadovo kėdė atsilaisvino, kai finansų ministras R. Šadžius nusprendė antrajai kadencijai nebeskirti Modesto Kaseliausko, kurio darbui turėjo priekaištų. VMI viršininko kadencija trunka ketverius metus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt