Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

„Latvijas tilti“ sustabdė Vilniaus aplinkkelio tęsinio rangovo konkursą

BNS 2015.09.08 13:45

Vilniaus vakarinio aplinkkelio trečiojo ruožo rangovo konkurse nedalyvavusi viena didžiausių Latvijos kelių ir tiltų statybos bendrovių „Latvijas tilti“ pasiekė, kad 90 mln. eurų vertės konkursas būtų sustabdytas.

Vilniaus vakarinio aplinkkelio trečiojo ruožo rangovo konkurse nedalyvavusi viena didžiausių Latvijos kelių ir tiltų statybos bendrovių „Latvijas tilti“ pasiekė, kad 90 mln. eurų vertės konkursas būtų sustabdytas.

Lietuvos apeliacinis teismas balandžio 9 dieną pritaikė laikinąsias apsaugos priemones – sustabdė konkursą, o jei jau pasirašyta sutartis, – ir jos vykdymą. Teismas panaikino Vilniaus apygardos teismo (VAT) vasario 25 dienos nutartį – esą VAT neteisingai vertino viešojo intereso gynimą ir prioritetą suteikė aplinkkelio statybai, o ne efektyviam lėšų panaudojimui ir konkurso teisėtumui.

Bylą iš esmės nagrinėjanti VAT teisėja Jelena Šiškina BNS sakė, jog byla šiuo metu nagrinėjama, o kada bus paskelbta nutartis, ji negalėjo pasakyti. Daugiau informacijos teisėja sakė negalinti suteikti. Teismo posėdis šioje byloje numatytas balandžio 16 dieną, skelbia teismų informacinė sistema.

Vilniaus savivaldybės Viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė Inga Simanonytė BNS pirmadienį sakė, kad sutartį ketinta pasirašyti balandį, kai konkurso procedūras įvertins Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) ir Transporto investicijų direkcija.

„Latvijas tilti“ konkurse planavo dalyvauti, bet galų gale jame nedalyvavo ir dabar stabdo viso konkurso eigą per teismus. Visos sąlygos buvo išnagrinėtos tiek VPT, tiek kitų institucijų, ir mums buvo duotas leidimas vykdyti konkursą ir nebuvo jokių priekaištų dėl sąlygų“, – BNS kalbėjo I. Simanonytė.

„Latvijas tilti“ teismui teigė, jog konkurse yra daug neteisėtų sąlygų ir jų pagrindu sudarius sutartį, ji būtų taip pat neteisėta, o nesustabdžius procedūrų, būtų pažeistas viešasis interesas. Bendrovės teigimu, sąlygos turėjo neriboti tiekėjų konkurencijos.

Vilniaus savivaldybė teismui teigė, jog „Latvijas tilti“ pretenzijas dėl konkurso sąlygų pateikė, jau pasibaigus terminui, todėl ieškinys – nepagrįstas, o viešojo intereso užtikrinimą įrodė žemesnės instancijos teismas. Savivaldybė aiškino, kad sustabdžius konkursą, kelio statybos pradžia nusikeltų į 2015 metų rudenį.

Tuo metu „Latvijas tilti“ aiškino, jog aplinkkelio statybos darbai dėl to nevėluos.

Konkursą bandė stabdyti ir jame nedalyvavusios Suomijos kapitalo telekomunikacijų ir elektros tinklų statybos bendrovė „Eltel Networks“ kartu su Kauno signalizacijos montavimo bendrovė „Legrana“, tačiau Vilniaus apygardos teismas kovo 2 dieną atmetė bendrovių prašymą taikyti laikinąsias priemones – neleisti įmonei „Litgrid“ pasirašyti sutarties su rangovu, o jei ji būtų pasirašyta, ją nutraukti.

Aplinkkelio tęsinio statybos konkursą paskelbė Vilniaus savivaldybė, o „Litgrid“ bus elektros linijos perkėlimo užsakovė – statant aplinkkelį, numatyta 19,6 km ilgio 110 kV oro liniją pakeisti kabeline.

Aplinkkelio statybos konkursą kovą laimėjo didžiausia Baltijos šalyse kelių ir tiltų statybos bendrovė „Kauno tiltai“ su partneriais, pasiūliusi 89,692 mln. eurų kainą.

Statant aplinkkelį, bus nutiestas 5,4 km ilgio kelias nuo Ozo gatvės Viršuliškėse iki Ukmergės gatvės, kuri pereina į kelią Vilnius-Panevėžys, be to, bus rekonstruota 19,6 km ilgio 110 kV oro elektros perdavimo linija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi