Verslas

2015.02.12 21:36

Išrinktas „Snoro“ kreditorių komitetas (papildyta)

ELTA 2015.02.12 21:36

Antradienį Vilniuje vykusiame pirmajame bankrutuojančio banko „Snoras“ kreditorių susirinkime išrinktas kreditorių komitetas.

Antradienį Vilniuje vykusiame pirmajame bankrutuojančio banko „Snoras“ kreditorių susirinkime išrinktas kreditorių komitetas.

Į „Siemens“ areną „Snoro“ kreditoriai buvo įleidžiami laikantis griežtų saugumo taisyklių. Jie buvo apieškomi, liepiama palikti atsineštą maistą ir gėrimus. Apsaugos darbuotojų nepaveikė net sakiusieji, kad serga diabetu. Į kreditorių susirinkimą nebuvo įleidžiami žurnalistai.

„Snoro“ kreditoriams dalyvauti susirinkime buvo paskelbta išankstinė registracija. Ja pasinaudojo iki tūkstančio žmonių. Be to, registruotis buvo galima tiesiog atvykus į „Siemens“ areną. Buvo kalbama, kad renginio organizatoriai baiminosi galimos sumaišties, tačiau kreditoriai rinkosi ramiai.

Vis dėlto jie neslėpė nusivylimo.  

„Mes esame atvirai apvogti. Lietuvos bankas visąlaik tvirtino: viskas tvarkoje, viskas, gerai, „Snoro“ bankas auga. Aš tikėjausi, kad gyvenu teisinėje valstybėje, kurioje yra atsakomybė. Pasirodo, kada negali vogti per privatizaciją, suranda vyrai naujų modelių vogimui“, – kalbėjo į susirinkimą atvykęs vyras.  

„Einame pasižiūrėti spektaklio, kurį organizuoja bankininkai – „Snoro“ bankas su mūsų valdžia. Visiems aišku, kad jau yra paskirtas komitetas, išrinktas. Komitetą sudarys devyni žmonės, tačiau jie yra iš tų pačių. Mes esam tik piršteliai, kuriuos gražiai pamaustys šitame susirinkime. O faktiškai viskas nuspręsta“, – įsitikinęs kitas kreditorius.

„Kadangi aš esu paskutinėje, ketvirtoje kreditorių eilėje, tai vilties man nulis. Bet einu pasiklausyti. Kaip būsiu apgauta ir toliau apgaunama“, – sakė kalbinta moteris.

„Aš manau, kad Lietuvos bankas neprižiūrėjo šitų aferistų. Bet ką dabar darysi. Kaip yra, taip yra“, – tvirtino „Snoro“ kreditorius.

Išrinkto komiteto sudėtį sudaro keturi VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ atstovai, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos atstovas, banko „Snoras“ darbuotojų atstovas, išrinktas visuotinu šio banko darbuotojų balsavimu, ir trys kiti kreditoriai, geriausiai atspindintys banko „Snoras“ kreditorių bazę – fizinis asmuo Martinas Gusiatinas, UAB „Vikuvos prekyba“ ir užsienio kapitalo įmonė „Holten Investments“.

Iš viso komitetą sudarys 9 nariai, nors įstatymas leidžia ir didesnį narių skaičių. Planuojama, kad kreditorių komiteto pirmininkas bus valstybės įmonės „Indėlių ir investicijų draudimas“ atstovas.

Kreditorių komitetas padės bankroto administratoriui vykdant bankroto procedūrą išieškoti turtą ir, ginant kreditorių interesus, spręsti, ar pratęsti, ar apriboti „Snoro“ ekonominę ar komercinę veiklą. Žadama, kad išrinktas kreditorių komitetas pradės naują bankroto procedūros etapą, per kurį bus imtasi tolesnių veiksmų, susigrąžinant banko „Snoras“ turtą ir jį parduodant visų kreditorių naudai.

Kitas kreditorių komiteto susirinkimas numatytas kitą savaitę.