Verslas

2015.09.08 13:45

Keltą į Smiltynę pakeitė katamaranas

Iš Šiaurinio rago persikelti į Smiltynę norintys klaipėdiečiai ir uostamiesčio svečiai visą balandį bus plukdomi ne keltu, o greitaeigiu katamaranu.

Iš Šiaurinio rago persikelti į Smiltynę norintys klaipėdiečiai ir uostamiesčio svečiai visą balandį bus plukdomi ne keltu, o greitaeigiu katamaranu.

Didysis keltas iki gegužės pradžios dirbs tik savaitgaliais, o šiokiadieniais galima mėgautis vos kelias minutes trunkančia kelione į Smiltynę katamaranu. Ši naujovė kol kas gerokai glumina ir blaško žmones, nes katamaranas paprastai plaukdavo tik iš Klaipėdos į Juodkrantę bei Nidą.

Anot AB Smiltynės perkėlos klientų aptarnavimo direktoriaus Kęstučio Mickevičiaus, nauja tvarka galios iki gegužės 2 dienos. „Paprastomis dienomis žmones plukdo mūsų naujasis katamaranas, o savaitgaliais dirbs didysis keltas. Apskaičiavome, kad neprasidėjus vasaros sezonui greitaeigiu laivu plukdyti klientus yra ir ekonomiškiau, ir greičiau, nei keltu. Savaitgaliais visada būna didelis žmonių srautas, daug jų vyksta į Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumą, todėl tuomet plaukia keltas, kuriame telpa daugiau žmonių“, – LŽ sakė jis.

Vis dėlto dar ne visi keleiviai suvokia, kad įsigijus bilietą į keltą įprasta 80 euro centų kaina (be lengvatų) kelto laukti nereikia. Kai kurie lieka kasų pastate, kavinėje ir stebisi, kad keltas nejuda iš vietos.

„Kasininkės visada informuoja žmones, kad reikia eiti prie katamarano, kuris prisišvartavęs ne jam įprastoje vietoje prie Pilies tilto, o dešiniajame Danės krante, netoli bilietų kasų. Apsaugos darbuotojai irgi praneša, kur eiti. Bilietų pačiame katamarane įsigyti negalima, juos reikia pirkti kasose“, – teigė bendrovės atstovas.

Išties didelė dalis einančiųjų į keltą pamato krantinėje prie katamarano besibūriuojančius žmones ir lieka laukti ten net neįsigiję bilietų.

„Išėjus iš kasų yra ir nuorodos, kur eiti. Žinoma, ši naujovė gali gerokai išmušti iš vėžių, nes katamaranas paprastai plukdo į Juodkrantę ir Nidą. Tačiau visą balandį darbo dienomis klientai gali naudotis būtent šiuo laivu su erdviu salonu ir patogiomis kėdėmis. Dviračiai, kaip ir keliant keltu, gabenami nemokamai. Įrengėme specialius medinius užvažiavimus krantinėse, kad būtų galima įvežti į laivą ir iš jo išvežti dviračius arba vaikų vežimėlius, judėti žmonėms su negalia“, – teigė K. Mickevičius.

Nesusipratimų kol kas esama ir Smiltynėje, nes ir ten žmonės bergždžiai laukia kelto įprastoje jo švartavimosi vietoje. Katamaranas priplaukia prie tos pačios krantinės šalia. Tiesa, kelto švartavimosi vietoje yra nuoroda klientams laukti laivo kitur, tačiau ne visi žmonės susigaudo.

Nuo gegužės 2-osios iki 50 kilometrų per valandą pasiekiantis katamaranas į Juodkrantę ir Nidą kursuos tik savaitgaliais. Į Smiltynę žmones vėl plukdys keltai. Nuo birželio kelionės greitaeigiu laivu į nerijos kurortus bus vykdomos kasdien.

„Plaukimo katamaranu į Juodkrantę, Nidą kainos dar nėra patvirtintos, tačiau jos neturėtų labai skirsis nuo tų, kurios buvo taikomos pernai. Į Nidą kelionė kainuos apie 10 eurų, į Juodkrantę – keliais eurais pigiau“, – teigė AB Smiltynės perkėlos atstovai.

Katamarano „Smiltynė“ viduje įrengtos 72 sėdimos vietos. Denyje galima gabenti 43 dviračius.