Verslas

2015.09.08 13:45

Estija ir Latvija laukia ekonominio Visagino AE projekto vertinimo

ELTA 2015.09.08 13:45

Lietuvoje besilankantys Latvijos ir Estijos vyriausybių vadovai pabrėžė, kad šių šalių galimas dalyvavimas Visagino atominės elektrinės statyboje priklausys nuo jos ekonominio atsiperkamumo.

Lietuvoje besilankantys Latvijos ir Estijos vyriausybių vadovai pabrėžė, kad šių šalių galimas dalyvavimas Visagino atominės elektrinės statyboje priklausys nuo jos ekonominio atsiperkamumo.

Neformalaus Baltijos Ministrų Pirmininkų susitikimo metu Lietuvos Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius kolegoms iš Rygos ir Talino pristatė mūsų šalies pasiūlymus ir išankstinius vertinimus. Anot A. Butkevičiaus, bendradarbiavimas su Japonijos „Hitachi“ kompanija bus tęsiamas.

„Pasakėme, kad reikalingas ekonominis ir energetinio efektyvumo įvertinimas. Pakvietėme kolegas nagrinėti mūsų pateiktus pasiūlymus ir pateikėme informaciją, kas yra nuveikta Lietuvoje“, – bendroje spaudos konferencijoje žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Estijos premjeras Taavi Roivas pabrėžė, kad Visagino klausimu šiandien nebuvo plačiai diskutuojama, tačiau Estija nenusišalins nuo elektrinės statybos idėjos, jeigu ekonomiškai toks projektas atsipirks.

„Visagino elektrinės klausimas mums yra ekonominis. Šios idėjos neatsisakome, bet šiandien Visagino klausimas nebuvo pagrindinis“ – kalbėjo T. Reivas.

Panašios nuomonės laikėsi ir Latvijos Premjerė Laimduota Straujuma, pareiškusi, kad Rygos pozicija paaiškės, sulaukus ekonominio projekto įvertinimo.

„Jei bus ekonominiai vertinimai, mes kalbėsimės ir diskutuosime“, – sakė L. Straujuma.

Vasarį lankydamasis Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų terminale A. Butkevičius teigė, kad diskusijos dėl Estijos dalyvavimo Visagino atominės elektrinės atsinaujino. Lietuvos Vyriausybės vadovas tuomet sakė, kad Vilniaus ir Talino ekspertai tariasi kuriai šaliai tektų prisiimti „branduolinę riziką“ tokį objektą pastačius.