Verslas

2015.04.10 00:22

Šiaurės Lietuvoje atidaryta nauja pieninė

Lidija Jankauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.04.10 00:22

Šiaurės Lietuvoje atidaryta Žagarės pieninė. Per parą ateityje planuojama perdirbti 240 tonų žaliavinio pieno.

Šiaurės Lietuvoje atidaryta Žagarės pieninė. Per parą ateityje planuojama perdirbti 240 tonų žaliavinio pieno.

Verslo savininkas sako, kad pieninė leis nepriklausyti nuo perdirbėjų malonės, o uždarbį lems tai, kaip seksis grumtis mažmeninės prekybos rinkoje, bet nebūtinai Lietuvoje.

Naujojoje pieninėje Joniškio rajone, Skaistgiryje, dirba 50 darbininkų. Pirmuosius produktus į rinką ketinama pradėti tiekti po savaitės. Tai bus pieno produktai, kuriuos žmonės valgo kasdien, ir specialūs mišiniai kepykloms bei maisto pramonės įmonėms.

„Planuojame gaminti pieną, rūgpienį, grietinę, grietinėlę, varškę ir varškės sūrius. Pradžioje planuojame perdirbti 15–20 t žaliavinio pieno per pamainą, kad įeitume į rinką, kad vartotojas mus pamėgtų, pamiltų mūsų produkciją, ir tada perdirbimą didinsime“, – aiškina Žagarės pieninės direktorė Rasa Anilionienė.

Įmonės savininkas planuoja, kad po trejų metų pieninėje per parą bus perdirbama 240 tonų žaliavos, iš jų pusantro šimto tonų – savų karvių pienas. Jų planuojama auginti apie 11 tūkst. Prekiauti gaminiais užsimota taip pat plačiai.

„Pradedant Lietuva, Latvija, Estija, po to Baltarusia, Kirgizija, Tadžikija, Azerbaidžanas – bet kurios šalys, su kuriomis galėsime normaliai prekiauti“, – sako UAB „Šiaurės vilkas“ savininkas Vilius Kaikaris.

Pasak žemės ūkio ministrės, per pastaruosius 25-erius metus šalyje daug pieninių buvo uždaryta, tik nedidelė jų dalis rekonstruotos. Pieno perdirbimo verslas tebėra sukoncentruotas keliose didžiosiose įmonėse.

„Kai ne valdžia, o patys žemdirbiai, negali daryti įtakos, kad kainos būtų kitokios, kad būtų superkamas visas pienas, tai konkurencijos atsiradimas tiems gigantams, penkioms didžiosioms perdirbimo įmonėms, labai sveikintinas dalykas“, – tikina žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Įmonės vertė – apie 10 mln. eurų, iš jų milijonas litų – Europos fondų parama, apie 2 mln. litų gauta iš Kaimo plėtros programos. Naujoji įmonė naudos Žagarės pieninės prekės ženklą.