Verslas

2015.04.08 14:04

JAV elektromobilių gamintoja „Tesla“ ateina į Lietuvą

ELTA 2015.04.08 14:04

Lietuvos bendrovė „Idėjų parkas“ su žymia JAV elektromobilių gamintoja „Tesla Motors“ pradėjo derybas dėl galimybės sklype netoli Kauno įrengti elektromobilių įkrovos stotelę.

Lietuvos bendrovė „Idėjų parkas“ su žymia JAV elektromobilių gamintoja „Tesla Motors“ pradėjo derybas dėl galimybės sklype netoli Kauno įrengti elektromobilių įkrovos stotelę.

Derybos vyksta dėl 2,13 ha ploto komercinės paskirties sklypo netoli Kauno, Mastaičių kaime. Baldus gaminančiai bendrovei „Idėjų parkas“ priklausantis sklypas idealiai tinka elektromobilių įkrovos stotelei.

„Jis yra prie kelio „Via Baltica“, kuris įtrauktas į „Tesla“ pagrindinių maršrutų tinklą, leidžiantį elektromobiliu laisvai keliauti po Europą. Sklypui jau paruošti detalieji planai, suprojektuota nuovaža ir gautas statybos leidimas. Parengtas projektas elektros pastotei, taip pat numatytas projektavimo sąlygų sąvadas inžineriniams tinklams“, - sako bendrovės „Idėjų parkas“ eksporto vadybininkė Silvija Mikutavičiūtė.

S.Mikutavičiūtė teigė, kad kol kas nėra nuspręsta, ar sklypas JAV bendrovei bus išnuomojamas, ar parduodamas.

Pasak jos, pokalbiai vyksta ne tik su „Tesla Motors“, bet ir su galimais partneriais Lietuvoje. 2015–2016 m. „Tesla Motors“ vykdo įkrovos stotelių „Supercharger“ tinklo plėtrą Europoje. Vakarinėje, centrinėje žemyno dalyse ir Skandinavijoje atsiras daugiau stotelių, o Rytų Europoje ir Baltijos šalyse, bus įrengtos pirmosios elektromobilių įkrovimo vietos. Lietuvoje ir Estijoje planuojama po vieną, Latvijoje – dvi stotelės.

„Tesla Motors“ – sėkmingiausia elektromobilius gaminanti bendrovė pasaulyje. Jos sukurti automobiliai vienu įkrovimu gali nuvažiuoti iki 400 km. 2014 m. pabaigoje visame pasaulyje buvo parduota beveik 50 tūkst. naujausio „Tesla“ modelio „Model S“ vienetų.