Naujienų srautas

Verslas2015.04.08 10:22

L. Linkevičius lankosi Brazilijoje: ar bus atvertas kelias ir pieno produktų eksportui?

LRT.lt 2015.04.08 10:22

Su oficialiu vizitu Brazilijoje viešintis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius balandžio 7 dieną susitiko su šalies diplomatijos vadovu Mauro Vieira bei plėtros, pramonės ir užsienio prekybos generaliniu viceministru Ivanu Ramalho.

Su oficialiu vizitu Brazilijoje viešintis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius balandžio 7 dieną susitiko su šalies diplomatijos vadovu Mauro Vieira bei plėtros, pramonės ir užsienio prekybos generaliniu viceministru Ivanu Ramalho.

„Šiandien kalbame apie bendradarbiavimą inovacijų, gyvybės mokslų, žemės ūkio ir turizmo srityse, kuriose matome abipusę naudą. Gerą pradžią tolesnių ekonominių santykių plėtrai davė Brazilijos vyriausybės leidimas eksportuoti Lietuvos žuvies produktus į 200 milijonų vartotojų turinčią Brazilijos rinką“, – sakė L. Linkevičius.

Susitikimuose aptarta galimybė pagreitinti Lietuvos pieno produktų eksporto į Braziliją leidimų procedūras, rengiami ekonominio bendradarbiavimo ir apsikeitimo informacija mokesčių klausimais susitarimai, sutarta paspartinti teisinės pagalbos ir apsikeitimo nuteistaisiais susitarimų pasirašymą.

L. Linkevičius pakvietė Brazilijos studentus studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose, naudotis Brazilijos vyriausybės programos „Mokslas be sienų“ ir Europos Sąjungos programos „Erasmus+” stipendijomis.

Brazilijos diplomatijos vadovas priėmė kvietimą apsilankyti Lietuvoje pažymėti oficialių santykių tarp Lietuvos ir Brazilijos sukaktis – 2016 m. sueis 85 metai nuo tada, kai buvo užmegzti diplomatiniai santykiai, ir 25 metai nuo jų atkūrimo 1991 m.

L. Linkevičius informavo Brazilijos kolegą, kad Lietuvos Seime įkurta parlamentinė draugystės su Brazilija grupė, kuri padės aktyviau plėsti politinius santykius tarp valstybių.

Brazilijos diplomatijos vadovas pažymėjo, kad labai vertina lietuvių kilmės Brazilijos piliečių indėlį į Brazilijos istoriją – simboliška, kad net du Brazilijos užsienio reikalų ministrai turi lietuviškų šaknų, o Brazilijos užsienio reikalų ministerijos pastatą puošia garsaus brazilų menininko, išeivio iš Lietuvos Lozoriaus Segalo skulptūra. Pažymėta, kad Brazilijoje gyvena apie 250 tūkstančių lietuvių kilmės asmenų.

Ministrai taip pat aptarė Europos Sąjungos ir Brazilijos santykius, pasaulio diplomatijos ir regionų aktualijas. L. Linkevičius pažymėjo, kad tarptautinė bendruomenė turi Rusijai siųsti aiškią vieningą žinią, smerkiančią Rusijos veiksmus Ukrainos atžvilgiu.

Kartu su ministru Brazilijoje lankosi automobilių detalių gamintojų ir eksportuotojų delegacija, kuri dalyvauja didžiausioje Lotynų Amerikos tarptautinėje automobilių detalių parodoje San Paule.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi