Verslas

2013.01.04 08:21

Emigrantai vėl rikiuojasi oro uostuose

Švęsti Kalėdų į Lietuvą grįžę svetur gyvenantys tautiečiai gimtuosiuose namuose ilgai neužsibuvo, rašo „Lietuvos žinios“.

Švęsti Kalėdų į Lietuvą grįžę svetur gyvenantys tautiečiai gimtuosiuose namuose ilgai neužsibuvo, rašo „Lietuvos žinios“.

Prieš pat Šv. Kalėdas šalies oro uostuose kilusį grįžtančių emigrantų ir jų pasitikti atėjusių giminaičių džiaugsmingą šurmulį jau keičia nelinksmas išlydėtuvių sambrūzdis. Šventiniu laikotarpiu prasidėjęs intensyvus kelionių maratonas, pasak oro uostų darbuotojų, dar truks savaitę, kol bus išlydėti visi iš svetur atvykę tėvynainiai.

Pagrindiniuose – Vilniaus ir Kauno – oro uostuose šiuo metu sutelktos didesnės keleivius aptarnaujančių darbuotojų pajėgos. Kai kurios oro kompanijos net surengė papildomus reisus.

Oro uostuose LŽ kalbinti išvykstantys tautiečiai tikino, kad mielai pasiliktų tėvynėje ir ilgiau, tačiau atgal iškart po švenčių juos gena svetur laukiantys darbai. Daugelis emigrantų liūdnai tvirtina kol kas nematantys galimybių grįžti į Lietuvą visam laikui.

Atsisveikinimo nuotaikos

Savo skrydžio Vilniaus oro uoste laukiantis šiaulietis Andrius LŽ pasakojo, kad aplankyti žmonos su dukra atskrido vos dešimčiai dienų. Vyras buvo priverstas iškart po švenčių skubėti atgal, nes užsienyje turi darbą. „Nuotaikos prastos, gaila palikti šeimą“, – teigė jis. Jau antrus metus Norvegijoje dirbantis ir šeimą Lietuvoje išlaikantis Andrius tikino, kad emigruoti teko užklupus ekonominiam sunkmečiui. „Kuo dažniau stengiuosi grįžti pas artimuosius“, – tvirtino jaunas vyras.

Kalėdas tėvų namuose sutikęs, tačiau atgal į Singapūrą išskrendantis kaunietis Kristijonas Kabašinskas pasakojo atostogų šiemet į Lietuvą parvykęs tik po trejų metų. „Nuotaikos grįžus į tėvynę puikios! Baiminausi nusivilti, bet viskas taip pasikeitę ir patobulėję, kad jau mąstau: jeigu darbai leis, kitais metais kraustysiuos atgal“, – LŽ savo įspūdžiais dalijosi K. Kabašinskas.

Į oro uostą su tėvais atvažiavęs jaunuolis neslėpė, kad vėl palikti gimtuosius namus, atsisveikinti su šeima nelengva. „Pasižiūrėkite į išlydinčių tėvų veidus... Mums tikrai nėra smagu“, – sakė jis.

„Liūdna palikti tėvus, bet jau norisi atgal“, – LŽ tvirtino Jungtinėje Karalystėje gyvenanti Eglė. Mergina teigė į Lietuvą parskrendanti tik kartą per metus, dažniausiai – Kalėdų atostogų. „Rytoj laukia darbas, todėl iškart po švenčių turiu skubėti atgal“, – pridūrė ji.

Surengti papildomi reisai

Kaip LŽ aiškino Vilniaus oro uosto Komercijos departamento direktorius Simonas Bartkus, prieš Kalėdas užfiksuotas 15 proc. didesnis keleivių srautas nei paprastai žiemos laikotarpiu. Didesni oro kompanijų orlaiviai prieš šventes į Vilnių atskrido iš Dublino ir Frankfurto. Kalėdų savaitę, pasak S. Bartkaus, aptarnauta 47,6 tūkst. keleivių.

„Tačiau kalėdinis pikas toli gražu neprilygsta vasaros mėnesiais fiksuojamiems srautams – liepą ir rugpjūtį Vilniaus oro uostas aptarnavo vidutiniškai po 55 tūkst. keleivių“, – LŽ tvirtino jis. Todėl Vilniaus oro uosto darbuotojai, S. Bartkaus teigimu, yra pajėgūs aptarnauti ir švenčių laikotarpiu išaugusius keleivių srautus.

Dauguma į Lietuvą parskridusių žmonių išvyko atgal iškart po Naujųjų, pirmomis sausio dienomis. „Kai kuriomis kryptimis buvo surengta po keletą papildomų reisų – į Londoną, Barseloną, Dubliną, Milaną, Brėmeną, Oslą, Briuselį“, – vardijo Vilniaus oro uosto atstovas.

Lėktuvai kyla pilnutėliai

Kauno oro uostas prieš Kalėdas atskridusius keleivius džiaugsmingai pasitiko su orkestru. Ir po Naujųjų čia vis dar jaučiamas sujudimas. „Šventiniu laikotarpiu pastebimas keliautojų pagausėjimas“, – LŽ tvirtino Kauno oro uosto pardavimo ir rinkodaros vadybininkė Jūratė Bubulienė.

Jos žodžiais, didžiausias keleivių srautas šventiniu laikotarpiu vyksta Jungtinės Karalystės ir Airijos kryptimis. Pastarosiomis dienomis lėktuvai iš Kauno kyla pilnutėliai, todėl siekdamos patenkinti visų keliautojų poreikius aviakompanijos, pasak J. Bubulienės, rengia net papildomus skrydžius. „Skrendančiųjų pikas, prasidėjęs dar prieš šventes, turėtų baigtis ateinančią savaitę. Šis laikotarpis mums būna pats intensyviausias“, – pažymėjo Kauno oro uosto darbuotoja.