Naujienų srautas

Verslas2013.01.04 12:02

Per šventes kino teatrai ir klesti, ir merdi

Iškart po Naujųjų metų vieni sostinės kino teatrai džiaugiasi išgyvenę, kiti priešingai – norėtų, kad žiemos šventės niekada nesibaigtų.

Iškart po Naujųjų metų vieni sostinės kino teatrai džiaugiasi išgyvenę, kiti priešingai – norėtų, kad žiemos šventės niekada nesibaigtų.

Skaičiuodami viršpelnius ir žvelgdami į perpildytas sales delnais trina populiaraus, neretai vadinamo „popsinio“ kino platintojai. Būtent į naujausius filmus ir linksmas žiemos komedijas demonstruojančius kino teatrus prieš Kalėdas, tarp švenčių, Naujųjų metų išvakarėse bei iškart po jų veržėsi lankytojai.

Sulaukė rekordinio skaičiaus

Vieno didžiųjų kino teatrų tinklų „Forum cinemas“, per šventes sulaukė rekordinio lankytojų kiekio. „Forum cinemas“ rinkodaros vadovas Dainius Beržinskas pabrėžė, geri lankomumo rodikliai – ne tik kino teatrų, bet ir visos kino industrijos nuopelnas.

„Prie švenčių prisiderina visi, taip pat ir Holivudas, ir Rusijos kino industrija. Vieni dalykai žiemą yra labiau paklausūs, kiti mažiau. Pavyzdžiui, gruodžio mėnesį Lietuvoje net penkis kartus buvo atvykę įvairūs cirkai. Tai reiškia, kad cirkas prieš šventes populiarus. Štai filmą „Pi gyvenimas“ vasarą žiūrėtų gerokai mažiau žmonių, nei žiūri dabar“, – dėstė „Forum cinemas“ atstovas.

Anot pašnekovo, priešventinėmis dienomis žiūrovų ateina kone dvigubai daugiau, nei įprastomis dienomis. Be to, žiemą daugiausia žmonių į kiną eina savaitgaliais, o vasarą atvirkščiai – darbo dienomis.

„Sausio 28, 29 ir 30 dienomis visuose kino teatruose visoje Lietuvoje iš viso sulaukėme 47 tūkst. žiūrovų, kai tuo pat metu gruodžio 7, 8, 9 atėjo 25 tūkst. žiūrovų. Žmonės pradeda švęsti nuo gruodžio 21 d. ir maratonas tęsiasi daugmaž iki sausio 7 d. Be to, žiemos sezonu 70 proc. žiūrovų ateina savaitgaliais, o daugmaž nuo gegužės mėnesio ir visą vasarą kreivė apsiverčia – 70 proc. būna darbo dienomis“, – dėstė pašnekovas.

Renkasi šeimyninius filmus

D. Beržinskas pastebėjo, kad prieš Kalėdas itin populiarūs būna šeimyniniai filmai, o nuo sausio 2 d., kai į kinus ima plūsti atostogaujantys moksleiviai populiarumo įgyja ir animacija.

„Kai kurie filmai atsiranda ne visai laiku. Pavyzdžiui, rusiška komedija „Su Naujaisiais metais, mamos“ būtų kur kas populiaresnis, jei būtų pradėtas rodyti ne sausio 4 d., o arčiau Naujųjų metų arba jų išvakarėse. Tiesiog tarp rusakalbių žiūrovų jau nuo seno susiformavusi tradicija Naujųjų metų išvakarėse žiūrėti mielą, šeimyninį filmą“, – teigė pašnekovas.

Ypatingų pokyčių nejaučia

Kiti sostinės kino teatrai negalėjo pasigirti žiūrovų antplūdžiu per šventes. Kino teatro „Pasaka“ direktorius Justas Prascevičius teigė, kad tarpušvenčiu lankytojų skaičius šiek tiek padidėja, tačiau nežymiai.

Kitokie žiūrovai, ir kitoks nei pas konkurentus repertuaras nulėmė, kad sausakimšos salės būna visai kitais laikotarpiais.

„Žmonių padaugėja antrojoje sausio pusėje – vasario pradžioje. Daugiausia būna rudenį ir pavasarį, kai vyksta kino festivaliai. Tada ir ateina daugiausiai žiūrovų“, – dėstė pašnekovas.

Šventės prasideda po švenčių

Liūdniau šventės atrodo „Skalvijos“ kino centre. Čia po rudens festivalių, prieš Kalėdas – tikras štilis, kuris tęsiasi iki pat Naujųjų.

„Jau daug metų gruodžio pradžioje būdavo Rusijos kino dienos, dabar rengiame vieno kurio nors režisieriaus filmų retrospektyvą. Tačiau po šių kino seansų ciklo būna duobė ir iki pat Kalėdų, savaitę – dvi tęsiasi liūdnas periodas. Kartais būna taip, kad net seansą tenka atšaukti, nes nesusirenka žmonių“, – atskleidė „Skalvijos“ programų koordinatorė Sonata Žalneravičiūtė.

Tarp švenčių, anot pašnekovės, lankytojų padaugėja, o iškart po Naujųjų metų vėl viskas grįžta į savo vėžes.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi