Verslas

2015.09.08 13:45

Skelbiama, ką daryti patyrusiems nuostolių dėl „Voyage-Voyage“ žlugimo

LRT.lt, BNS, LRT TV naujienų tarnyba2015.09.08 13:45

Valdžiai pernai rudenį sugriežtinus turizmo verslo kontrolę ir žlugus dar vienai kelionių organizatorei, Turizmo departamentas teigia nematęs jokių ženklų, kad bendrovė „Voyage-Voyage“ gali žlugti, sako jo vadovė. Jurgita Kazlauskienė tikina kol kas neturinti informacijos apie visų jos klientų galimus nuostolius. Pasak jos, šiuo metu Indijoje esantiems agentūros turistams neturėtų kilti problemų grįžti į Lietuvą, jie neturėtų patirti nuostolių.

Žlunga dar vienas kelionių organizatorius. Turizmo departamentas sustabdė egzotines keliones rengusios bendrovės „Voyage-Voyage“ veiklą ir prokurorų prašo išsiaiškinti, ar ji vyko teisėtai, ar pinigai nebuvo iššvaistyti. Tokių priemonių imtasi po įmonės darbuotojų pranešimo, kad „Voyage-Voyage“ negali vykdyti finansinių įsipareigojimų.

Turizmo departamento vadovės teigimu, bendraujama su eiliniais darbuotojais, su įmonės savininku pasikalbėti nepavyko. Visą dieną aiškinamasi, kiek žmonių ir kokias paslaugas yra nusipirkę iš šio kelionio organizatoriaus. Indijoje dabar yra 12-ka turistų, bet jie turi bilietus grįžti į Lietuvą, taigi nuostolių neturėtų patirti. Bendrovė turistus skraidino ne užsakomaisiais, o reguliareisiais reisais. Dar bent 41-as žmogus šiandien arba artimiausiu metu turėjo išvykti atostogų į Nepalą, Kiniją, Balį ir Indiją. Ar jie nukentės finansiškai, aiškinamasi. Ne masines keliones rengusi bendrovė „Voyage-Voyage“ kelionių organizatoriaus pažymėjimą gavo pernai vasarį, turi būtiną tokiai veiklai draudimą. Užpernykščiais duomenimis, bendrovė dirbo pelningai.

Turizmo departamentas teigia nematęs jokių ženklų, kad bendrovė „Voyage-Voyage“ gali žlugti, sako jo vadovė. Jurgita Kazlauskienė tikina kol kas neturinti informacijos apie visų jos klientų galimus nuostolius. Pasak jos, šiuo metu Indijoje esantiems agentūros turistams neturėtų kilti problemų grįžti į Lietuvą, jie neturėtų patirti nuostolių.

„Šiuo metu mes nežinome, kodėl taip įvyko. Mes nematėme jokių ženklų, kad šiai įmonei gali grėsti tokia situacija, kokia yra dabar“, – penktadienį žurnalistams sakė J. Kazlauskienė.– Teko sustabdyti kelionių organizatoriaus pažymėjimą – jis yra sustabdytas šiandien iš ryto. Pateikėme raštą dėl galimai neteisėtos „Voyage-Voyage“ veiklos“.


Ji teigė negalinti pasakyti, dėl ko konkrečiai sustabdyta įmonės veikla ir kokių finansinių įsipareigojimų ji nevykdė.

„Mes gavome darbuotojų pranešimą, kad jie negali vykdyti tolesnių finansinių įsipareigojimų. Šiuo metu negaliu atsakyti, kokių finansinių įsipareigojimų bendrovė nevykdė (...) Mes kreipėmės į generalinę prokuratūrą, kuri turėtų išsiaiškinti, ar buvo vykdoma veikla teisėtai, ar neteisėtai. Kodėl įmonė atsidūrė tokioje situacijoje, reiktų klausti įmonės vadovo“, – kalbėjo J. Kazlauskienė.

Ji teigė, jog labai sudėtinga pasakyti, kokie turistai kokių nuostolių gali patirti.

„Situacija yra tikrai neeilinė su šiuo kelionių organizatorium, dėl to, kad jo paslaugos buvo ne užsakomieji skrydžiai, ne išpirktas viešbutis. Jos buvo daugiau tokios asmeninės, sakykim, VIP kelionių mažose grupelėse, paslaugos. Dėl to buvo, mūsų turimais duomenimis, kiek bandom aiškintis, labai įvairūs pirkimai: yra pirkta tik tai paslauga „Voyage-Voyage“, sakykim, viešbutis, toliau pervežimas turistų, nuvykus tenai, o bilietai pirkti per kitas įmones. Todėl dabar yra be galo sunku pasakyti, kaip ir kiek tų turistų“, – sakė J. Kazlauskienė.

Buvusi Turizmo departamento vadovė Raimonda Balnienė pernai neteko posto po to, kai neprisiėmė atsakomybės už kelionių organizatorės „Go Planet Travel“ bankrotą.

Pernai žlugo du išvykstamųjų kelionių organizatoriai – „Go Planet Travel“ ir „Fresh Travel“.

Bendrovės „Voyage-Voyage“ kelionių organizatoriaus pažymėjimas išvykstamajam turizmui išduotas nuo 2014 m. vasario 28 dieną. Turimas draudimas galioja nuo 2015 m. vasario 27, įmonės turima draudimo suma – 91 372,70 eurų. 

Nurodo nuostolių atlyginimo tvarką

Turizmo departamentas nukentėjusiuosius dėl „Voyage-Voyage“ ragina pretenzijas pateikti iki liepos 3 d., tačiau šis terminas dar gali būti pratęstas įvertinus nukentėjusių turistų skaičių bei prokuratūros tyrimo dėl „Voyage-Voyage“ veiklos aplinkybes, sakoma departamento pranešime.

Turizmo departamentas atkreipia turistų dėmesį į tai, kad 2015-04-03 sustabdžius kelionių organizatoriaus pažymėjimo galiojimą, įmonė negali prisiimti naujų įsipareigojimų turistams. Turistai, kurie įsigijo keliones, turi atidžiai įvertinti su Kelionių organizatoriumi sudarytą sutartį ir apsispręsti dėl tolimesnių veiksmų.

Sutartyje turi būti nurodyta, kas sudaro įsigytą kelionę: pvz. apgyvendinimas, gido paslaugos, pervežimas užsienio valstybėje, skrydžio bilietas iš Lietuvos ir į Lietuvą ir pan.
Prašymus dėl kompensavimo iš draudimo lėšų gali teikti tik tie turistai, kurie įsigijo organizuotas turistines keliones ir turi su „Voyage-Voyage“ sudarytas turizmo paslaugų teikimo sutartis. Draudimo procedūra negali būti taikoma dėl išlaidų, patirtų įsigijus ne kelionės paketą, o tik atskirą paslaugą, pavyzdžiui, tik lėktuvo bilietą arba tik apgyvendinimo viešbutyje paslaugą. Asmenys, įsigiję tik vieną paslaugą, turi teisę dėl įmokėtų pinigų grąžinimo pareikšti kreditorinius reikalavimus Įmonių bankroto įstatymo nustatyta tvarka.

Turizmo departamentas atkreipia dėmesį, kad jeigu Jūs turite skrydžio bilietą, kurį įsigijote ne iš UAB „Voyage – Voyage“ (kito kelionių organizatoriaus/ kelionių pardavimo agento ar oro bendrovės), tačiau kitas turizmo paslaugas pirkote iš UAB „Voyage – Voyage“, yra rizika, kad už minėtas kitas paslaugas organizatorius nėra atsiskaitęs su užsienio partneriais. Dėl šios priežasties turistai raginami ypatingai atidžiai įvertinti situaciją ir priimti sprendimą dėl vykimo/ nevykimo į kelionę. Yra itin didelė rizika, kad už kitas paslaugas turistams tektų sumokėti papildomai vietoje, kelionės metu.

Turistai, nusprendę pasinaudoti turimais skrydžio bilietais, dėl jų galiojimo pirmiausiai turėtų kreiptis į bilietų įsigijimo vietą. Skrydžio bilietus (elektroninis variantas) su bilieto numeriu galima patikrinti šioje svetainėje. Viešbučių vaučerius (kur nurodomas pavadinimas ir apgyvendinimo data) patikrinti bei pasitikslinti dėl apgyvendinimo rezervacijos galiojimo reikėtų susisiekus su viešbučiu.

Turistai, už keliones atsiskaitę bankų kredito kortelėmis, raginami pasidomėti bankų taikomomis pinigų grąžinimo sąlygomis, kuomet nebuvo gautos įsigytos paslaugos.  

Informacija apie pretenzijų pateikimo Turizmo departamentui tvarką skelbiama šioje svetainėje.„Voyage Voyage“ klientai, kuriems nuo balandžio 3 dienos nesuteikiamos sutartyse numatytos turizmo paslaugos (kelionė visiškai neįvyko arba neįvyks) prašymus dėl pinigų grąžinimo turi pateikti per kelionių agentūras ar agentus, jeigu kelionė įsigyta būtent per šiuos tarpininkus arba tiesiogiai Turizmo departamentui, jei kelionė įsigyta tiesiai iš „Voyage-Voyage“.

Rekomenduojamą prašymo formą galima parsisiųsti iš Turizmo departamento interneto svetainės www.tourism.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt