Verslas

2015.04.02 11:51

Gyventojams pradedamos grąžinti mokesčių permokos

LRT.lt2015.04.02 11:51

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos informuoja, kad ketvirtadienį gyventojams, teisingai elektroniniu būdu pateikusiems pajamų mokesčio deklaracijas ir pasinaudojusiems gyventojų pajamų mokesčio lengvatomis, pervedė pirmąsias pajamų mokesčio permokas. Iki Velykų papilnėjusias sąskaitas pajus 12 tūkst. gyventojų.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad ketvirtadienį gyventojams, teisingai elektroniniu būdu pateikusiems pajamų mokesčio deklaracijas ir pasinaudojusiems gyventojų pajamų mokesčio lengvatomis, pervedė pirmąsias pajamų mokesčio permokas. Iki Velykų papildomų lėšų iš mokesčių inspekcijos gaus 12 tūkst. gyventojų.

„Šiemet, lyginant su praėjusiais metais, gera savaite anksčiau pradėjome grąžinti pajamų mokesčio permokas. Pirmiausia jos grąžinamos tiems gyventojams, kurie deklaravo e. būdu ir be klaidų, ir kurių deklaracijose pateikti duomenys sutampa su VMI turimais duomenimis. Pervedimai į gyventojų sąskaitas bus atliekami kiekvieną darbo dieną, atsižvelgiant į savivaldybių biudžetų pajamas“, – pažymi VMI viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė, primindama, kad deklaracijas būtina pateikti iki gegužės 4 dienos.

Pranešime spaudai VMI atstovai pažymi, jog lėšos pirmiausiai yra pervedamos tiems mokesčių mokėtojams, kurie pateikė teisingas e. deklaracijas. Tuo atveju, jei deklaracijoje pateikiami duomenys nesutampa su VMI turima informacija apie gyventojų pajamas bei išlaidas, ją peržiūri VMI specialistas ir susisiekia su mokėtoju, kad šis deklaraciją patikslintų ar pateiktų papildomus dokumentus. Elektroninio deklaravimo sistemos vartotojams pranešimai apie tikslintinus duomenis deklaracijoje išsiunčiami tą pačią dieną, kitiems – siunčiami klasikiniu paštu kartą per savaitę.

„Vis dar gauname patikslintų duomenų iš trečiųjų šaltinių. Todėl gyventojai, nors ir deklaravę pajamas, turėtų prisijungti prie Elektroninio deklaravimo sistemos ir pasitikrinti, ar nėra atnaujintos jų preliminariosios deklaracijos. Pastebėję atnaujintus duomenis, gyventojai turėtų tikslinti jau teiktas deklaracijas,“– sako VMI viršininko pavaduotoja.

Permokos gali ir negrąžinti

Kaip teigia V. Vildžiūnaitė, permokos bus grąžinamos tiems, kurie neturi skolų ir už ankstesnius laikotarpius yra pateikę visas deklaracijas. Susirūpinti turėtų gyventojai, turintys pradelstų mokestinių prievolių: t.y., nėra pateikę ar patikslinę ankstesnių laikotarpių privalomų deklaracijų. Pavyzdžiui, deklaruota permoka nebus grąžinta, jei gyventojas nėra patikslinęs anksčiau pateiktos pajamų deklaracijos ar nepateikęs nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijos. Tokiems mokesčių mokėtojams VMI permokas grąžins tik jiems patikslinus ankstesnių metų deklaracijas ir įvykdžius visus gautus mokesčių inspekcijos nurodymus.

Gyventojai iki šiandien pateikė 405 tūkstančius pajamų deklaracijų, VMI sulaukė 17,1 tūkst. turto deklaracijų, taip pat 42,7 tūkst. prašymų skirti paramą organizacijoms ir partijoms.

VMI primena, kad pajamas deklaruoti šiemet privalo gyventojai, įregistravę individualią veiklą ar turėję verslo liudijimus, net ir tuo atveju, jei pajamų negavo; ūkininkai ir jų partneriai; gavę pajamų už parduotą ar kitaip perleistą nuosavybėn turtą; gavę kitokių pajamų. VMI pažymi, kad gyventojai, kurie praėjusiais metais naudojosi nepamokestinamuoju pajamu dydžiu (NPD) turėtų visada pasitikrinti, ar jiems per metus perskaičiavus metinį NPD, neatsiranda prievolė sumokėti mokesčio (arba jį susigrąžinti). Pažymėtina, kad šiemet pirmą kartą panaikinus lengvatas mokestį reikės sumokėti ir už tam tikrą palūkanų ir vertybinių popierių pardavimo pelno dalį, gautą 2014 metais. Visą informaciją apie pajamų deklaravimą galima rasti spustelėjus šią nuorodą. 

Gyventojai, deklaruosiantys pajamas ir turtą, visuomet gali konsultuotis paskambinę trumpuoju Mokesčių informacijos centro telefonu 1882, konsultacijos telefonu įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms. Išsami informacija apie turto ir pajamų deklaravimą pateikiama VMI interneto svetainėje .

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.