Verslas

2019.04.06 14:12

Organizacijos sulaukia vis daugiau norinčiųjų skirti ne du, o tik vieną proc. gyventojų pajamų mokesčio

Kai kurios organizacijos pastebi tendenciją, kad vis daugiau sulaukia ne 2 procentų gyventojų pajamų mokesčio dalies, o 1 procento. Paramos gavėjai primena, kad jeigu gyventojams sunku apsispręsti, kam skirti visus 2 procentus, galima skirti net ir po ketvirtį, nes dauguma paramos gavėjų mielai priimtų mažiau lėšų, nei nė kiek.

Abu paramos procentai, skiriami nuo gyventojų pajamų mokesčio, nėra neišskiriami. Jie gali tekti ne vienai, o kelioms organizacijoms. Lietuvių kalbos mokytoja Vilma Auglytė šiemet dar neapsisprendė, kam skirs savo 2 procentus, bet anksčiau juos dalijo perpus.

„Kadangi dirbu mokykloje, tai norėdavau paskirti tuos procentus savo ir dukros mokyklai, kur ji mokosi. Vieną procentą skyriau savo darbovietei ir vieną procentą dukros mokyklai“, – LRT TELEVIZIJAI sako vilnietė V. Auglytė.

Pernai daugiausia paramos po vieną procentą surinko Maltos ordino tarnyba. Parama Maltos ordinui svarbi, nes jis finansavimo iš valstybės negauna, gyvena daugiausia iš projektinių lėšų.

„Kai yra programos ir projektai, lėšos yra labai griežtai tikslinės ir mes to labai griežtai laikomės. Tai reiškia, kam pinigų prašoma, tam jie yra skirti. Kai mes gauname paramą iš 2 procentų, mes ją galime skirti gaisrų gesinimui: atsiranda šeima, atsiranda poreikis skirti maitinimą ir mes tada galime laisviau jomis operuoti“, – pasakoja Maltiečių ordino generalinė sekretorė Dalia Kedavičienė.

Panašias tendencijas stebi ir Raudonasis kryžius. Organizacija, padedanti ligoniams, senjorams ir nukentėjusiems nuo stichinių ar karo nelaimių, pernai paramos sulaukė iš dvigubai daugiau žmonių, kurie skyrė ne 2, o po 1 procentą. Raudonojo kryžiaus vadovė sako, kad geriau gauti tiek, nei nieko, todėl net savo reklaminėje kampanijoje prašo skirti nebūtinai visus 2 procentus.

„Bet kuriuo atveju, tai yra didžiulė galimybė, kurią mes matome ir ne tik dėl finansinės dalies, bet ir dėl to, kad žmogui paliekama laisvė pasirinkti, kokias dvi organizacijas remti. Nes jų yra tiek daug, jos daro labai svarbius darbus“, – mano Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Gintarė Guzevičiūtė.

Valstybinė mokesčių inspekcija sako, kad žmonių, kurie paramą skirstytų kelioms organizacijoms, skaičius kelerius metus nesikeičia. Ir visus 2 procentus, ir tik dalį paramos gaunančios organizacijos yra beveik tos pačios.

Paramą pasirinktai organizacijai gyventojai gali skirti iki gegužės pirmosios. Šiais metais paskutinį kartą skirti dalį pajamų mokesčio paramai galima pildant popierinius prašymus.