Verslas

2015.09.08 13:45

„Litgrid“ nubausta 100 tūkst. eurų bauda

ELTA 2015.09.08 13:45

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriui „Litgrid“ ketvirtadienį skyrė 100 tūkst. eurų baudą.

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriui „Litgrid“ ketvirtadienį skyrė 100 tūkst. eurų baudą.

Bendrovė nubausta VKEKK nustačius 15,058 mln. eurų nepagrįstų sąnaudų, kurios buvo įtrauktos į tarifą vartotojams. Už šį pažeidimą „Litgrid“ grėsė 500 tūkst. eurų bauda.

VKEKK taip pat įpareigojo „Litgrid“ iki gegužės 24 dienos ištaisyti ir pateikti reguliuojamų sąnaudų ataskaitas už 2011–2013 metus.

„Litgrid“ sprendimą skųs teismui

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ teigia nepažeidęs reguliuojamos veiklos sąlygų ir nesutinkąs su VKEKK sprendimu dėl tariamų pažeidimų skirti 100 tūkst. eurų baudą ir skųsiąs jį teisme.

„Litgrid“ kasmet Komisijai teikianti atskirų veiklos segmentų ataskaitas, tačiau iki šiol nebuvo sulaukusi pastabų dėl galimai neteisingai vykdomos elektros energijos pajamų ir sąnaudų apskaitos. Per 2011–2013 metus Komisija nebuvo patvirtinusi metodikos, kaip tinkamai tokią apskaitą atlikti.

`„Per 2011-2013 metus „Litgrid“ nė karto neviršijo Komisijos nustatytos elektros perdavimo paslaugos kainos viršutinės ribos. Todėl Komisijos nustatyti tariami pažeidimai negalėjo turėti ir neturėjo jokios įtakos elektros energijos perdavimo paslaugos kainai“, – sako „Litgrid“ valdybos narys ir Finansų departamento direktorius Rimantas Busila.

Pasak jo, „Litgrid“ ne kartą kvietė Komisijos narius ir specialistus pradėti konstruktyvų dialogą ir aiškiai reglamentuoti reguliuojamos veiklos sąnaudų apskaitos principus. Komisijos sprendimas, paremtas iki galo neišnagrinėtais klausimais ir netikslumais, turės įtakos įmonės finansiniams rodikliams, taip pat ir pinigų srautams intensyviausiu laikotarpiu, kai baigiami įgyvendinti strateginiai elektros energetikos sektoriaus projektai.

ELTA primena, kad VKEKK 2016–2020 metams yra patvirtinusi ir 3 proc. mažesnę nei 2014 metų viršutinę elektros skirstymo kainos ribą, nors nuo kitų metų ėmus veikti „NordBalt“ ir „LitPol Link“ jungtims, „Litgrid“ patirs papildomų sąnaudų.