Naujienų srautas

Verslas2015.03.25 10:43

Trišalė taryba mėnesį nagrinės socialinio modelio projektą

BNS 2015.03.25 10:43

Trišalė taryba dar mėnesį nagrinės mokslininkų parengtą socialinio modelio projektą. Tikimasi, kad iki kito tarybos posėdžio balandžio pabaigoje darbdaviams ir profesinių sąjungų atstovams pavyks rasti kompromisą dėl netenkinančių projekto nuostatų.

Trišalė taryba dar mėnesį nagrinės mokslininkų parengtą socialinio modelio projektą. Tikimasi, kad iki kito tarybos posėdžio balandžio pabaigoje darbdaviams ir profesinių sąjungų atstovams pavyks rasti kompromisą dėl netenkinančių projekto nuostatų.

„Nutarėme, kad su projektu dirbsime mėnesį laiko. Trišalė taryba nagrinės, svarstys projektą, darbdaviai ir darbuotojų atstovai pabandys suderinti nuostatas, tuomet pateiksime pakoreguotą variantą“, – BNS sakė Darbdavių konfederacijos administracijos vadovas Danas Arlauskas.

Trišalei tarybai šiuo metu pirmininkaujanti profesinių sąjungų atstovė Gražina Gruzdienė BNS teigė, kad mokslininkai tarybai antradienį pristatė visus socialinio modelio elementus, tačiau į diskusijas nebuvo veltasi. Kartu ji pripažino, kad pristatymas jos nuomonės apie projektą nepakeitė.

„Ne, manęs neįtikino ir nuomonės nepakeitė, tačiau su darbdaviais reikia ieškoti kompromiso. Kadangi tai buvo pristatymas, leidome užduoti strateginius klausimus, tačiau į diskusijas nesivėlėme. Dabar vyks Darbo santykių komisijos posėdžiai, paraleliai dirbsime kartu su darbdavių ieškovais ir derinsime pozicijas“, – BNS sakė G. Gruzdienė.

Jos teigimu, socialinio draudimo dalis penktadienį bus pristatyta „Sodros“ tarybai.

Kitas Trišalės tarybos posėdis įvyks balandžio 21 dieną. Tuo tarpu premjeras ir socialinės apsaugos ir darbo ministrė socialinio modelio projektą jau gegužę nori teikti svarstyti Seimui.

„Laiko dar yra mėnuo, jį ir išnaudosime“, – BNS sakė D. Arlauskas.

Modelį ruošusi mokslininkų grupė siūlo atleidimo iš darbo apribojimus ir garantijas iš Darbo kodekso perkelti į nacionalines kolektyvines sutartis, sutrumpinti įspėjimo apie atleidimą terminą ir suvienodinti išeitinę išmoką bei sumažinti ją iki 1 mėnesio. Be to, rekomenduojama palikti 40 valandų per savaitę.

Grupė siūlo įteisinti projektinio darbo, darbinės veiklos mokymo, nenumatytos apimties darbo, darbo keliems darbdaviams, darbo vietos dalinimosi sutartis.

Pasak projekto, siekiant paskatinti vaikus auginančius tėvus greičiau grįžti į darbą, siūloma dirbantiems antraisiais metais mokėti išmoką tik uždirbant mažiau nei iki vaiko gimimo ir tik 40 proc. prarastų pajamų. Pirmaisiais metais siūloma mokėti 70 proc. prarastų pajamų, jei motina ar tėvas dirba.

Darbo grupė siūlo bedarbiams mokėti iki 50 proc. algos nedarbo išmoką pirmus tris mėnesius ir ją mažinti neįsidarbinusiems ilgesnį laiką – iki 9 mėnesių, vėliau išmoka apskritai nebūtų mokama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi