Verslas

2012.12.31 20:43

Brangstantys degalai vilniečių neišgąsdino - degalinės tuščios

Indrė Pepcevičiūtė, Diena.lt2012.12.31 20:43

Nuo kitų metų sausio 1 d. didėja akcizo tarifas, taikomas dyzeliniam kurui. Tačiau, atrodo, vilniečiai dėl 12 centų ažiotažo nekelia – paskutinę metų dieną sostinės degalinės tuščios. 

Nuo kitų metų sausio 1 d. didėja akcizo tarifas, taikomas dyzeliniam kurui. Tačiau, atrodo, vilniečiai dėl 12 centų ažiotažo nekelia – paskutinę metų dieną sostinės degalinės tuščios.

Yra buvę, kai žmonės, išgirdę, jog brangs degalai, puola kaupti jų atsargas dar už mažesnę kainą. Šįkart didėjant akcizui brangstantis dyzelinas didelio sąmyšio nesukėlė. Gruodžio 31-ąją Vilniaus degalinės daugiau klientų nesulaukė.

„Daug kas kalba apie likučius, kad degalinės galbūt galėtų nedidinti, nekeisti kainos, žinodamas jų komentarus šiuo klausimu, galiu pasakyti, kad šiai dienai degalinių veiklos sąnaudos, arba vadinamosios maržos, yra susitraukusios tikrai iki minimumo. Palyginti su kitais mažmenininkais, tai šiuo atveju naftos produktų prekybininkai, ir būtent mažmeninė prekyba, dirba tikrai su minimaliomis maržomis, palyginti su praėjusiais periodais“, – sakė Lietuvos naftos produktų prekybos įmonių asociacijos prezidentas Lukas Vosylius.

Jis teigė, kad dabar sunku pasakyti, kaip sureaguos degalinės, bet, pašnekovo teigimu, viskas labiausiai priklausys nuo „Mažeikių naftos“, kuri reaguodama į akcizo pokytį nustatys kitą kainą.

„Klausimas, kada ta kaina atsispindės, bet aš manau, kadangi tai yra mokestis, iš kurio formuojamas tas pats biudžetas, tai lygiai taip pat, kaip ir PVM atveju, kokio nors laukimo, atidėjimo turbūt tikėtis nereikėtų“, – teigė L. Vosylius.

Pasak jo, teigti, kad tai įvyks sausio 1-ąją, gal ir negalima, nes bus šventinės dienos, bet sausio pradžioje vieno litro dyzelino pabrangimas – 12 centų su PVM - turėtų atsispindėti. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt