Verslas

2015.03.23 11:28

Ruošia smūgį žlungančių Rusijos bankų indėlininkams

DELFI.lt 2015.03.23 11:28

Indėlių draudimo fonde (IDF) sumažėjus lėšų, Rusija gali pakeisti draudimo išmokų žlungančių bankų indėlininkams sąlygas.

Indėlių draudimo fonde (IDF) sumažėjus lėšų, Rusija gali pakeisti draudimo išmokų žlungančių bankų indėlininkams sąlygas.

Rusijos gyventojai gali nebegauti visos draudimo išmokos už indėlius iki 1,4 mln. rublių (21,5 tūkst. eurų): draudimas galės grąžinti tik 90 proc. indėlio arba nubrauks palūkanas už indėlį, skelbia „Interfax“.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, iš banko atėmus licenciją, IDF kompensuoja 100 proc. indėlininko turėtos sumos, jeigu ji neviršija 1,4 mln. rublių, ir neatsižvelgia į palūkanų dydį bei procentų periodiškumą.
Praėjusiais metais IDF 61 banko indėlininkams išmokėjo kompensacijų už 190 mlrd. rublių, ir 2015 metų kovo 10 dieną šiame fonde buvo likę tik 98,5 mlrd. rublių, rašė laikraštis „Vedomosti“.

Finansų grupės BKS vyriausiasis ekonomistas Vladimiras Tichomirovas leidiniui aiškino, kad vyriausybė bando sumažinti IDF išmokas. Pagilėjus krizei, ne visi bankai sugebės išsilaikyti, o tai reiškia, kad IDF padidės finansinis krūvis.

Kaip nurodė „Interfax“ šaltinis, sprendimas pakeisti draudimo išmokų tvarką ir sąlygas buvo priimtas kovo 13 dieną per ministro pirmininko surengtą posėdį, o nurodymas turi įsigalioti gegužės 14 dieną.

Finansų ministro pavaduotojas Aleksejus Moisejevas paaiškino, kad tokiomis priemonėmis vyriausybė nori paskatinti indėlininkus atsakingiau rinktis bankus.

„Draudimo sistema pasirodė esanti tokia patikima, kad piliečiai dažnai nekreipia dėmesio, kokiam bankui patiki savo pinigus“, – teigė jis.
Pasak jo, Finansų ministerija kol kas nesvarstė konkrečių variantų, tačiau jų yra nedaug: franšizė (išmoka, kompensuojanti 90 proc. indėlio ir sukauptų procentų apdraustos sumos ribose) arba tik indėlio sumos kompensavimas be procentų.

A. Moisejevas patikslino, kad savo pasiūlymus ministerija pristatys per mėnesį. Vykdyti nurodymą visos žinybos turi pradėti nuo gegužės 14 dienos. Rusijos bankas iki nurodyto termino taip pat pateiks savo pasiūlymus, RBK sakė centrinio banko atstovas.

Be to, A. Moisejevo teigimu, Dmitrijus Medvedevas nurodė stebėti pusiausvyrą tarp teisingos indėlininkų motyvacijos ir pačių indėlių draudimo sistemos efektyvumo.