Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Ukraina tikisi susitarti dėl pigesnių dujų derybose su Rusija ir ES

BNS 2015.09.08 13:45

Ukraina šeštadienį pareiškė, kad tikisi susitarti dėl mažesnės Rusijos tiekiamų dujų kainos per trišales derybas, kurios ateinantį mėnesį turėtų būti atnaujintos Berlyne, su Europos Sąjunga.

Ukraina šeštadienį pareiškė, kad tikisi susitarti dėl mažesnės Rusijos tiekiamų dujų kainos per trišales derybas, kurios ateinantį mėnesį turėtų būti atnaujintos Berlyne, su Europos Sąjunga.

„Ukraina tikisi, kad kaina antrame ketvirtyje bus 250 JAV dolerių (232 eurai pagal dabartinį kursą) už 1 000 kubinių metrų“, – sakoma Ukrainos energetikos ir anglių pramonės ministro Volodymyro Demčyšyno pranešime, kurį paskelbė jo ministerija.

Šių metų pirmąjį ketvirtį Kijevas už 1 000 kubų rusiškų dujų mokėjo 329 JAV dolerius (apie 305 eurus).

Penktadienį Briuselyje įvykęs susitikimas, kuriame taip pat dalyvavo Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas ir deryboms tarpininkaujantis Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Marošas Ševčovičius, buvo pirmasis žingsnis pastangose užtikrinti dujų tiekimą Kijevui ir jų tranzitą į ES šalis ateinančią žiemą.

Sutartis, pagal kurią dujos buvo tiekiamos praeitą žiemą, liausis galioti šio mėnesio pabaigoje.

Interviu Rusijos valstybinei televizijai A. Novakas patvirtino, kad dujų kaina Ukrainai antrajame ketvirtyje – pagal vadinamąjį vasaros paketą – „sumažės 50–80 dolerių“, nes atpigo nafta.

Po penktadieninių derybų Briuselyje paskelbtame pranešime partneriai pripažino, kad „pasiruošimai tiekimui ateinančią žiemą turi prasidėti dabar“.

Rusija apsvarstys Ukrainos prašymą sumažinti dujų kainą, o Kijevas sieks įsigyti pakankamai dujų, kad galėtų pripildyti savo saugyklas, naudojamas tiekiant dujas tranzitu į Europą, sakoma dokumente.

ES iš Rusijos perka apie trečdalį savo suvartojamų dujų, pusė to kiekio į Bendriją patenka per Ukrainą nutiestais vamzdynais.

Pasak V. Demčyšyno, derybos Berlyne turėtų įvykti balandžio 13–14 dienomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi