Verslas

2015.03.20 15:26

„Lufthansa“ penktadienį atšaukė 790 iš 1400 skrydžių

ELTA 2015.03.20 15:26

Vokietijos nacionalinė vežėja „Lufthansa“ penktadienį atšaukė 790 iš 1400 vidutinio nuotolio skrydžių, dėl ko nepatogumų patyrė per 94 tūkst. keleivių, informuoja „Deutsche Welle“.

Vokietijos nacionalinė vežėja „Lufthansa“ penktadienį atšaukė 790 iš 1400 vidutinio nuotolio skrydžių, dėl ko nepatogumų patyrė per 94 tūkst. keleivių, informuoja „Deutsche Welle“.

Vokietijos pilotus vienijanti profesinė sąjunga „Vereinigung Cockpit“ paskelbė apie planus tęsti protesto akciją ir šeštadienį, kovo 21-ąją.

Išvakarėse „Cockpit“ skelbė, kad penktadienį visoje šalyje bus atšaukti trumpojo ir vidutinio nuotolio skrydžiai, tuo tarpu pigius skrydžius siūlantys padaliniai „Germanwings“ ir „Eurowings“ dirbs įprastu režimu.

Streikas prasidėjo trečiadienį, kovo 18 dieną. Tuomet buvo atšaukta apie 750 iš 1,4 tūkst. skrydžių, dėl streiko apie 80 tūkst. keleivių negalėjo pasinaudoti oro linijų paslaugomis, ypač keleiviai, skrendantys per Miuncheną ir Frankfurtą.

Tokiomis protesto akcijomis bandoma įmonės vadovybei sukelti didesnį spaudimą jau dvejus metus trunkančiose derybose dėl išankstinio išėjimo į pensiją schemų bei išlaidų mažinimo.

Profsąjungos tvirtinimu, iki šiol su bendrovės valdyba nesutariama dėl išankstinio išėjimo į pensiją schemų. Taip pat oro linijų bendrovės darbuotojai nepritaria ketinimams imtis plėtros pigių skrydžių kelionių srityje. Dar vienas streikas tampa jau nebe naujiena neramumų kamuojamoje įmonėje. Šiais metais tai jau antras pilotų, priklausančių profsąjungai „Cockpit“, streikas. Praėjusiais metais pilotai buvo surengę dešimt streikų.

Jau praėjusiais metais pilotai kelis kartus priešinosi „Lufthansa“ ketinimams keisti galiojančius susitarimus dėl išėjimo į pensiją. Bendrovė nori atsisakyti programos, leidžiančios pilotams darbą baigti 55-erių ir gauti 60 proc. savo algos iki sulaukiant įprasto pensinio amžiaus – 65 metų.

Taip pat sąjunga „Vereinigung Cockpit“ nurodo, kad oro linijų bendrovė ketina jaunesniems pilotams siūlyti mažiau patrauklias darbo sąlygas nei šiuo metu, todėl darbuotojai raginami reikšti savo nepasitikėjimą.

Praėjusiais metais vykusios protesto akcijos iš viso „Lufthansa“ kainavo 232 mln. eurų.