Verslas

2019.04.05 17:11

Lenkijos premjeras žada „Orlen“ plėtrą Lietuvoje

Lietuvoje penktadienį viešintis Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis pažadėjo, kad didžiausio šalies naftos koncerno „Orlen“ įmonė plėsis Lietuvoje.

„Orlen Lietuva“ valdomą naftos perdirbimo gamyklą Mažeikiuose apžiūrėjęs premjeras kol kas nedetalizavo visų konkrečių planų, bet patikino, kad ketinimai orientuoti į plėtrą, įskaitant tolesnes investicijas į gamyklą.

„Mūsų planai orientuoti į plėtrą, taip pat ketinama didinti perdirbimo gamyklos pajėgumus“, – BNS Palangoje sakė premjeras.

„Kalbant apie specifines investicijas, negaliu šios informacijos papildyti išsamesnėmis detalėmis, bet esu visiškai tikras, kad esama planų toliau investuoti Mažeikiuose“, – pridūrė jis.

Lietuvos Vyriausybė ir „Orlen“ dar pernai kovą pasirašė deklaraciją, kad Lenkijos bendrovė investuos į perdirbimo gamyklos modernizavimą ir infrastruktūrą.

„Orlen Lietuva“ Lietuvoje taip pat valdo Būtingės terminalą, Biržų naftotiekį ir degalinių tinklą.

M. Morawieckis tvirtino, kad pastaraisiais metais išsisprendę ginčai dėl „Orlen Lietuvos“ krovinių vežimo geležinkeliais ir Rengės ruožo padėjo pagerinti Lietuvos ir Lenkijos santykius.

Sutartį dėl krovinių vežimo geležinkeliais tarifų „Lietuvos geležinkeliai“ ir „Orlen“ pasirašė užpernai vasarą.

Tuo metu prieš dešimtmetį išardytą geležinkelio ruožą iš Mažeikių į Latvijos Rengę Lietuva įsipareigojo atstatyti iki šių metų pabaigos.

Šiuo 19 kilometrų ilgio geležinkeliu „Orlen Lietuva“ gabendavo produkciją į Latviją, o išardžius ruožą įmonė buvo priversta krovinius į šią šalį vežti ilgesniais aplinkkeliais.

„Man labai malonu, kad visas šis ginčas dabar jau baigtas. Tai irgi yra Lenkijos ir Lietuvos santykių gerėjimo ženklas“, – kalbėjo Lenkijos ministras pirmininkas.

„Norėčiau pabrėžti, kad Lenkijos ir Lietuvos ryšiai yra puikūs – jie labai geri“, – teigė M. Morawieckis.