Verslas

2019.04.05 14:35

„Luminor“: planų parduoti būsto paskolų portfelį neturime

BNS 2019.04.05 14:35

Viena didžiausių Baltijos šalių finansų grupė „Luminor“, į kurį Baltijos šalyse susijungė Šiaurės šalių „Nordea“ ir DNB bankų padaliniai, neigia žiniasklaidos pranešimus apie ketinimus bent dalinai susimažinti turimą būsto paskolų portfelį Estijoje.

„Gandu ir spekuliacijų nekomentuojame, tačiau galime patvirtinti, kad neturime planų parduoti savo būsto paskolų portfelio“, – BNS sakė „Luminor“ banko padalinio Lietuvoje komunikacijos vadovė Giedrė Bielskytė.

Pasak jos, tokių ketinimų „Luminor“ neturi nei Estijoje, nei kitose Baltijos šalyse.

Portalas vz.lt, remdamasis Estijos verslo naujienų portalu „Aripaev“, penktadienį pranešė, jog „Luminor“ norėtų susimažinti turimą būsto paskolų portfelį Estijoje. Teigiama, kad tokio sprendimo priežastis yra kadaise „Nordea“ ir DNB bankų klientams išdalintos būsto paskolos su itin žemomis maržomis, kurios, atsižvelgiant į dabartinę situaciją rinkoje, yra nebepelningos.

Skaičiuojama, kad Estijoje „Luminor“ turi apie 15 proc. būsto paskolų rinkos – pernai birželį bankas buvo išdalijęs 7,3 mlrd. eurų būsto paskolų.

Pernai rugsėjį pasirašyta 60 proc. „Luminor“ banko akcijų pardavimo sutartis su JAV investicijų bendrove „Blackstone“. Europos Komisija šiemet sausį suteikė leidimą „Blackstone Group“ įsigyti „Luminor“ banką, tačiau sandoriui dar būtinas Europos Centrinio Banko leidimas. Tikimasi, kad tai įvyks 2019 metų pirmojoje pusėje.