Verslas

2015.03.19 12:10

„Yahoo“ uždaro savo padalinį Kinijoje

BNS 2015.03.19 12:10

Interneto milžinė „Yahoo“ uždaro savo padalinį Kinijoje. Tokiu būdu įmonė visame pasaulyje vykdo savo planą išlaidoms mažinti, praneša BBC.

Interneto milžinė „Yahoo“ uždaro savo padalinį Kinijoje. Tokiu būdu įmonė visame pasaulyje vykdo savo planą išlaidoms mažinti, praneša BBC.

Pekine įsikūręs tyrimų centras liko vienintele „Yahoo“ atstovybe šalyje, nes savo veiklą šalyje įmonė perleido bendrovei „Alibaba“ dar 2005-aisiais. Bendrovės atstovas spaudai nurodė, kad uždarius ir šį padalinį savo darbo vietas praras „apie 350 darbuotojų“.

„Mes nuolat vykdome pokyčius pertvarkydami savo išteklius, skatiname bendradarbiavimo kokybę ir inovacijas visame savo versle“, – nurodo „Yahoo“ oficialiame pranešime.

Naujiena apie uždaromą padalinį Kinijoje pasklido itin greitai. Netoli tyrimų centro įdarbinimo agentūros jau surengė viešųjų ryšių kampaniją, kurioje atleidžiamiems darbuotojams siūlomos naujos darbo vietos. Tiesa, nemažai „Yahoo“ darbuotojų ramiai praeina pro vykstantį renginį. Anot jų, naujienos „tikrai liūdnos“. Vienas iš reporterių kalbintų darbuotojų teigė: „Santykiai su kolegomis jau buvo glaudūs, o dabar štai turiu atsisveikinti“.

Vis dėlto interneto milžinės sprendimas personalo itin smarkiai nenustebino. „Yahoo“ gana sparčiai traukiasi iš Kinijos rinkos: dar 2013-aisiais įmonė nustojo teikti el. pašto paslaugas Kinijos vartotojams.