Verslas

2015.09.08 13:45

JAV centrinis bankas keičia poziciją dėl palūkanų normos

BNS2015.09.08 13:45

Jungtinių Valstijų federalinis atsargų bankas keičia poziciją dėl palūkanų normos, informuoja BBC.

Jungtinių Valstijų federalinis atsargų bankas keičia poziciją dėl palūkanų normos, informuoja BBC.

Jungtinių Valstijų centrinis bankas ties 0 proc. riba bazines palūkanų normas laiko jau nuo 2008 metų pabaigos, kai rodiklis buvo apkarpytas ekonomikos augimui paskatinti.

JAV federalinis atsargų bankas savo reguliariai pateikiamame pranešime nebevartoja žodžių junginio „kantrus laukimas“. Iš pranešimo teksto būdavo galima suprasti, kad šalies centrinis bankas nedidins bazinės palūkanų normos bent kelis artimiausius mėnesius. Tačiau Federalinis bankas kaskart užsimindavo palauksiąs „tolesnio pagerėjimo“ JAV darbo rinkoje, prieš didindamas bazinę palūkanų normą.

Po šių pranešimų JAV akcijų rinka smarkiai šoktelėjo.

Dauguma rinkos apžvalgininkų tikėjosi, kad JAV federalinis atsargų bankas trečiadienį užsiminsiąs apie galimą palūkanų normos didinimą birželį ar rugsėjį.

Tačiau pranešime, paskelbtame pasibaigus dviejų dienų monetarinės politikos posėdžiui, Federalinis atsargų bankas perspėjo, kad JAV ekonomikos augimas nuo sausio mėnesio „šiek tiek prigeso“. Banko pareigūnai pridūrė, kad „būtų tinkamas metas“ didinti bazinę palūkanų normą, nes „situacija darbo rinkoje toliau gerėja“, ir kartu įspėjo, kad „toks pozicijos keitimas nereiškia, kad komitetas jau nusprendė, nuo kada būtų galima pradėti didinti bazines palūkanų normas.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt