Naujienų srautas

Verslas2015.03.19 00:16

Kaltanėnai šį sezoną turistus pasitinka atsinaujinę

Aukštaitijos nacionaliniame parke esantis Švenčionių rajono Kaltanėnų miestelis lankytojus  pasitinka atsinaujinęs – įrengta nauja prieplauka baidarėms, sutvarkyta dvarvietė, rekonstruoti bendruomenės namai.

Aukštaitijos nacionaliniame parke esantis Švenčionių rajono Kaltanėnų miestelis lankytojus  pasitinka atsinaujinęs – įrengta nauja prieplauka baidarėms, sutvarkyta dvarvietė, rekonstruoti bendruomenės namai.

Šie projektai įgyvendinti pasinaudojus ES lėšomis.

Žeimenos aukštupyje įsikūrę Kaltanėnai minimi jau XV amžiuje. Ties miesteliu susikerta keliai, vedantys į Molėtus, Ignaliną, Švenčionis, Uteną, netoli – Labanoras. Baidarių sezonas Žeimenoje būna ilgas.  

Iki šiol turistams mažiau žinomi nei Palūšė ar Labanoras, bet taip pat Aukštaitijos nacionaliniam parkui priklausantys Kaltanėnai šį sezoną pasitinka atsinaujinę. Įrengta nauja prieplauka baidarėms, pavėsinė, sutvarkyta  Kaltanėnų dvarvietė.  

„Yra apie 2,5 km padaryta takų, [įrengta] vaikų žaidimo aikštelė, aplinka sutvarkyta. Yra tokia idėja, kad Kaltanėnų seniūnija ir Labanoras gautų kurortinės teritorijos statusą“, – teigia Švenčionių rajono Kaltanėnų seniūnas Tomas Rokickis.

Iš tolo šviečia dar dažais kvepiantys Kaltanėnų bendruomenės namai, atstatytas vienas iš bažnyčios ansamblio pastatų. Bendruomenės vadovas sako, kad šie namai jau gyvena – čia jau vyko keletas koncertų, kitų susibūrimų. Vasarą laukiami ir turistai.

„Tie namai yra ne tik bendruomenės poreikiams. Kviestumėme čia ir turistus užsukti. Turime tautinio paveldo sertifikuotas juostas, yra moterų, kurios mezga, siuvinėja“, – tikina Švenčionių rajono Kaltanėnų bendruomenės pirmininkas Algirdas Breidokas.

Iki vasaros Kaltanėnuose turėtų būti baigtas dar vienas turizmo plėtros  projektas – įrengti takai, pavėsinės, pastatytos skulptūros. Tvarkomi ir kiti rajono miesteliai.

„Ką tik atidavėme eksploatuoti Milkuškų kaimo bendruomenės namus. Didelis projektas pernai baigtas vykdyti – tai Sarių kaimo infrastruktūros plėtra. Ten įrengti aikštynai, gatvės, prieplauka, buvo investuota  per 3 mln. litų“, – sako Švenčionių rajono savivaldybės administracijos direktorė Vida Rastenienė.

Naujų finansinių galimybių Rytų Lietuvos rajonams suteikia Vilniaus regiono integruota vystymo programa. ES ir valstybės investicijos numatytos šio krašto keliams, švietimo, ar kultūros objektų statybai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi