Naujienų srautas

Verslas2012.12.31 11:04

Kaunas sparčiau renovuos daugiabučius?

Kauno savivaldybė skelbia nuo kitų metų lengvinanti daugiabučių renovacijos procesą. Pasak valdininkų, parengtas maždaug 120 mln. litų vertės projektas, todėl kitąmet planuojama renovuoti 120 daugiabučių.

Kauno savivaldybė skelbia nuo kitų metų lengvinanti daugiabučių renovacijos procesą. Pasak valdininkų, parengtas maždaug 120 mln. litų vertės projektas, todėl kitąmet planuojama renovuoti 120 daugiabučių.

Kaune, Škirpos gatvėje, esančio daugiabučio gyventojai jau kelerius metus laukia namo renovacijos pabaigos. Jos dar teks palaukti, nes pigiausiai darbus atlikti žadėjusi ir viešųjų pirkimų konkursą statybos darbams laimėjusi bendrovė bankrutavo. Mažesnes sąskaitas už šildymą planavusiems gyventojams dabar nuostoliai. Pasak jų, taip nutiko todėl, kad konkursus vis dar laimi nepagrįstai mažas kainas siūlančios bendrovės.

„Būna bendrovių, kurių kontoroje – trys inžinieriai ir nė vieno darbininko. Jie paskui bando ieškoti subrangovo po visą Lietuvą apgaulės būdu, visko nesumoka ar nelabai patyrusius statybininkus pasikviečia, ir todėl yra tokie rezultatai. Ne vien mūsų bendrija nukentėjo, Lietuvoje ir daugiau tokių situacijų yra“, – sako renovuojamo namo gyventojas, statybų inžinierius Steponas Laurynas.

Kauno savivaldybė skelbia parengusi projektą kitais metais renovuoti 120 daugiabučių. Daugiabučių renovavimas bus vykdomas kvartalais. Blogiausių reitingo viršūnėje atsidūrė trys kvartalai – Kovo 11-osios, Pramonės pr. ir Draugystės gatvės vadinamasis trikampis, taip pat Škirpos ir Lukšio gatvėse esantys daugiabučiai.

„Kad palengvintų namų renovaciją, savivaldybė praktiškai techninius projektus pasiruošė savo lėšomis padaryti – maždaug 120 projektų per metus. Tai kainuotų apie 3 milijonus litų, mes [pinigus] pagal „Jessica“ programą susigrąžinsim“, – teigia Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vygaudas Molis.

Masiškai renovuojant daugiabučius planuojama atnaujinti šilumos trasas, kiemus, aikšteles.

Kaune – 5 tūkst. daugiabučių, beveik trečdalį jų reikia renovuoti.

Pagal naują renovavimo modelį žada dirbti ir Ignalinos rajono savivaldybė. Šiame rajone renovaciją vykdys ne gyventojai, o savivaldybės įmonė „Ignalinos butų ūkis“, jai suteikta visiška iniciatyvos ir organizavimo laisvė. Ši įmonė atrinko pusšimtį daugiausiai šilumos energijos suvartojančių daugiabučių Ignalinoje, Dūkšte ir Vidiškių kaime. Skelbiama, kad iki kitų metų pabaigos jie bus renovuoti. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi