Verslas

2015.03.18 12:04

Mažųjų kreditų teikėjai – už griežtesnį reguliavimą

ELTA 2015.03.18 12:04

Smulkiųjų kreditų teikėjai pritaria siūlymams griežčiau reguliuoti vartojimo kreditų sritį.

Smulkiųjų kreditų teikėjai pritaria siūlymams griežčiau reguliuoti vartojimo kreditų sritį.

Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacija (LSVKA) skelbia pritarianti reikalavimui tikrinti pinigų prašančių asmenų kreditingumą. Tai, anot LSVKA, svarbu ir pačioms įmonėms, mat jos kreditus teikia iš savo lėšų ir yra suinteresuotos, kad vartotojai į kreditų grąžinimą žiūrėtų atsakingai.

Skelbiama, kad smulkiuosius vartojimo kreditus teikiančios bendrovės visų klientų mokumą vertina pasitelkdamos net keliolika duomenų bazių ir registrų.

Tačiau, anot LSVKA prezidento Liutauro Valicko, finansinius sprendimus priimantys asmenys taip pat privalo elgtis atsakingai.

„Tokia pareiga numatyta ir Europos Tarybos direktyvoje dėl vartojimo kredito sutarčių. Direktyvoje nurodyta, kad vartotojai taip pat turi veikti apdairiai ir laikytis sutartinių įsipareigojimų. Šiuo atveju kredito gavėjai privalo pateikti tikslią informaciją apie savo finansinę situaciją ir priimti tinkamus sprendimus pagal asmenines ir finansines aplinkybes. Pastaruoju metu atsakingo skolinimosi nuostatos tarsi pamirštamos“, – sako LSVKA prezidentas.

LSVKA vadovas taip pat ragina sukurti visoms įmonėms privalomą asmenų, dėl kurių yra pateikti prašymai neleisti jiems sudaryti vartojimo kredito sutarčių, registrą, kuris atsakymus į bendrovių užklausas teiktų automatiškai ir realiu laiku. Tai būtų dar vienas įrankis, užtikrinantis vartotojų teises.

LSVKA taip pat pritaria Finansų ministerijos siūlomam bendros vartojimo kredito kainos metinės normos (BVKKMN) diferencijavimui atsižvelgiant į kredito dydį ir trukmę.

LSVKA vienija 11 bendrovių, užimančių apie 70 proc. šalies rinkos.