Verslas

2015.03.18 09:47

Dėl „Lufthansa“ streiko trečiadienį bus atšaukta tūkstantis skrydžių

ELTA2015.03.18 09:47

Vokietijos nacionalinės oro linijos „Lufthansa“ atšauks dalį kovo 18 d. numatytų skrydžių dėl pilotų streiko, skelbiama bendrovės pareiškime.

Vokietijos nacionalinės oro linijos „Lufthansa“ atšauks dalį kovo 18 d. numatytų skrydžių dėl pilotų streiko, skelbiama bendrovės pareiškime.

Vokietijos pilotus vienijanti profesinė sąjunga „Vereinigung Cockpit“ ragina „Lufthasna“ pilotus nutraukti darbą trečiadienį nuo 00.01 iki 23.59 val. vietos laiku. „Visoje šalyje bus atšaukti trumpojo ir vidutinio nuotolio skrydžiai. Pigius skrydžius siūlantys padaliniai „Germanwings“ ir „Eurowings“ dirbs įprastu režimu, pranešama aviacijos bendrovės pareiškime.

Profsąjungos tvirtinimu, iki šiol su bendrovės valdyba nesutariama dėl išankstinio išėjimo į pensiją schemų. Taip pat oro linijų bendrovės darbuotojai nepritaria ketinimams imtis plėtros pigių skrydžių kelionių srityje. Dar vienas streikas tampa jau nebe naujiena neramumų kamuojamoje įmonėje. Šiais metais tai jau antras pilotų, priklausančių profsąjungai „Cockpit“, streikas. Praėjusiais metais pilotai buvo surengę dešimt streikų.

Jau praėjusiais metais pilotai kelis kartus priešinosi „Lufthansa“ ketinimams keisti galiojančius susitarimus dėl išėjimo į pensiją. Bendrovė nori atsisakyti programos, leidžiančios pilotams darbą baigti 55-erių ir gauti 60 proc. savo algos iki sulaukiant įprasto pensinio amžiaus – 65 metų.

Taip pat sąjunga „Vereinigung Cockpit“ nurodo, kad oro linijų bendrovė ketina jaunesniems pilotams siūlyti mažiau patrauklias darbo sąlygas nei šiuo metu, todėl darbuotojai raginami reikšti savo nepasitikėjimą.

Praėjusiais metais vykusios protesto akcijos iš viso „Lufthansa“ kainavo 232 mln. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.